uzaktan kumanda yapımı

lolman

Üye
Merhaba RF uzaktan kumanda yapmak istiyorum bu konuda çok fazla acemiyim hiç bir bilgim yok. alıcıya ufak ampül bağlayacağım. uzaktan kumandaya basılı tuttuğum sürece ışık yanacak, elimi çektiğimde ışık sönecek bu şekilde çalışmasını istiyorum. aşağıdaki iki cihazları da aldım fakat başaramadım. kumada verici zaten otomatik alıcının bir kısmına batarya bir kısmına da mini ampülü bağladım fakat ışık yanmıyor. acaba yanlış ürünü mü aldım bilmiyorum tam olarak nasıl yapacağımı açıklayacak birisi var mı acaba teşekkürler

433-mhz-1-kanal-rf-elcik-kumanda-2128-83-B.jpg
433-mhz-rf-kablosuz-alicireciver-13180-85-B.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yanılmıyorsam bu (alttaki) devrenin sürücüsü olması lazım röleli veya transistörlü.böyleyken sadece düşük güçlü bir sinyal çıkışı alabilirsiniz transistör sürecek kadar mesela.bu devre yerine üzerinde hazır röleli satılan devreden almalısınız dediğiniz işi yapmak için.ayrıca google ye "tek kanal uzaktan kumanda"yazınca baya bir sonuç çıkıyor oradan seçebilirsiniz röle çıkışlı olarak saygılar.

yanılmıyorsam bu (alttaki) devrenin sürücüsü olması lazım röleli veya transistörlü.böyleyken sadece düşük güçlü bir sinyal çıkışı alabilirsiniz transistör sürecek kadar mesela.bu devre yerine üzerinde hazır röleli satılan devreden almalısınız dediğiniz işi yapmak için.ayrıca google ye "tek kanal uzaktan kumanda"yazınca baya bir sonuç çıkıyor oradan seçebilirsiniz röle çıkışlı olarak saygılar.
Kastteğiniz bu linkteki üründen sanırım. Daha önce bu linkteki cihazı da aldım.

https://www.robotistan.com/1-kanal-433-mhz-kablosuz-rf-alicili-role-karti-kutulu

kumandaya bastığımda röle kartından tık tık ses geliyor fakat ışık yanmıyordu . aslında çok basit birşey olduğunu düşünüyorum fakat hiç bir bilgi olmayınca zor oluyor işte

Kastteğiniz bu linkteki üründen sanırım. Daha önce bu linkteki cihazı da aldım.

https://www.robotistan.com/1-kanal-433-mhz-kablosuz-rf-alicili-role-karti-kutulu

kumandaya bastığımda röle kartından tık tık ses geliyor fakat ışık yanmıyordu . aslında çok basit birşey olduğunu düşünüyorum fakat hiç bir bilgi olmayınca zor oluyor işte
Dostum bağlantıyı nasıl yaptın bilmiyorum ama linkteki ürünü aldıysan ve karttan tık sesi geldiğini duyduysan muhtemelen bağlantılarında hata vardır. Yakmak istediğin lambanın gerilimi kaç volt ise,o gerilim değerini "common terminal" yazan klemense girip "normally open" yazan klemensten de ampulün girişine girmen gerek,diğer ucu da nötr yahut (-) ye bağlaman gerekli.

Kolay gelsin.

Basitçe bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 20180328_092106.jpg
    20180328_092106.jpg
    168.3 KB · Görüntüleme: 17
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890