Uzaktan kumanda ile Lamba Açıp Kapatma

Arkadaşlar Merhaba.Bana uzaktan kumanda ile odamdaki lambayı kontrol etmeye yarayacak bir devre lazım bu konuda bana yardım edebilecek varsa minnettar olurum şimdiden teşekkürler

devre değilde böyle bir duy var akıllı duy diye televizyonda satışını yapıyorlardı.kumandaya basıyorsun lamba yanıyor.ama numarayı bulamadım almışdım numarayı silmişim demek ki şansına küs kardeş

eğer devre kurmak istemiyorsan piyasada kumandalı anahtarlar mevcut benim bildigim metesan markasında vardı diğer markalarda varmı bilmiyorum

ya hazır baskı devreli elemanlı satılıyo bu devreler zannettiğim kadarıyla ;)

Lambayı yakmak için bilgisayarımdan kontrol edebileceğim bir sistem,program varmı arkadaşlar.

merhaba arkadaşlar alıcı modülün iletişim protokolü hakkında bilgiye ihtiacım var yardımlarınızı bekliorum

emirseyhal ' Alıntı:
Lambayı yakmak için bilgisayarımdan kontrol edebileceğim bir sistem,program varmı arkadaşlar.
kardeş bilgisayardan lambayı uzaktan kontrol etmek mi istiyorsun yoksa kabloyla mı?
bilgisayar programı konusunda yardımcı olurum yardım istersen...

Avizeleler icin kullanilan uzaktan kumanda sistemleri var anteni 30-40 cm uzatildigi takdirde cekim mesafesi 50-60 metre kadar uzuyor ve kumandanin cinsine gÖre 3 kademeden 12 kademeye kadar var ben aldim 3 kademelİnİn fiyati 25 ytl orjinal cihaz+kumanda (alkalin pili icinde).bunu avize monte edip satan elektrik magazalarindan bulabilirsin avize kutusundan arizali cikiyo diye genelde toptanciya fazla siparis edip dukkanda uzaktan kumada diye satiyorlar.

mesut kardeşim bu devrenin aynısını bende yapmak istiyorum alıcı devresiyle kızılötesi devresinimi kullanacagım zaten verici devresine gerek yok çünkü herhangi bir kumanda olur galiba!!

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri