Uzaktan kumanda ile Lamba Açıp Kapatma

selam lar bu devrede bulunan pıc entegresının programlanması gerekıyomu gerekıyorsa programının atarsanız sevınırım şimdiden teşekkürler

Sayın yavuzburak bu 4 bitlik çıkışı bir mux (Multiplexer) örneğin 74HC154 entegresine bağlayabilirsin yani girişine uygulanan 4 bitlik sinyale göre çıkışından birbirinden bağımsız her bir 4 bitlik koda göre (doğruluk tablosuna bakarak) sadece bir pini aktif olan 16 farklı çıkış ekde edebilirsin.Proteus programıyla çizdiğim mux çalışmasını anlayacağın bir örnek ekliyorum.
ÖRNEK.jpg
Ekli dosyayı görüntüle Örnek.rar

arkadaşlar bu uzaktan kumanda sistemiyle herhangi bir oyuncak motoruda çalıştırılabilir mi? ve motoru nereye bağlayacağım?

devre değilde böyle bir duy var akıllı duy diye televizyonda satışını yapıyorlardı.kumandaya basıyorsun lamba yanıyor.ama numarayı bulamadım almışdım numarayı silmişim demek ki şansına küs kardeş

ilgin için teşekkürler ama kendim yapmak istiyorum

ilgilenip yorum yazan arkadaşların ellerine sağlık çok yardımcı oluyosunuz hepinize teker teker teşekkür ediyorum verdiğiniz devre şemalarından yola çıkarak devre yapacam çalışırsa buraya açık bir şekilde sunucam

Moderatör tarafında düzenlendi:
saol dostum

nerden alabılırm bunları

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piyasada hazır kutulu araba kumandası gibi ürünler var 40 veya 50 lira arası alabilirsin. tabiki uğraşmak istersen devre şemalarıda bulabilirsin

TK19 infrared ekleyemedim isisde bir yardımcı olabilir misiniz ne yazıyoruzda çıkıyor...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri