Uzaktan Kontrol

GÜZEL Mİ

• Kullanılan toplam oy
    6

brt99

Üye
DÜNYANIN EN İYİ PROJESİNİ AÇIKLIYORUM
Şimdiki teknolojiyle,cep telefonlarına baz istosyanlarından müdahele ediliyorsa.arabaların ateşleme sistemi ya da motorlarına müdahale edilebilir.Araçların motorlarına takılacak Hız
kontrol sistemi diye bi alet olmalı.Tıpkı cep telefonlarına sinyal gönderen sistemle kontrol altında olmalı.Arabaya takılmış olan alete baz istasyonu sinyal göndererek arabayı kontrol ediyor.Mesela araca 70 km die sinyal gidiyor o zaman şöför istediği gibi gaza bassın gine 70 çıkmayacak.Atıyorum adam A Caddesine girdi A Caddesinde azami hız 20 km ise gaza bazsada geçemeyecek böylece hız tutkunlarının sonu olcak ama eğer ölmek isteyenlerin için özel yerler hazırlanacak istedikler kadar gaza bazsınlar:rolleyes:
ŞİMDİ SORUYORUM BUNU NASI YAPCAM :p:cool::(:confused::mad::p:D:eek::):cool:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
öncelikle araçları tamamen elektronik sisteme çevirmek gerekir.

Düşünceniz güzelde hiç olumsuz bir şık bulunmuyor ankette

Teknolojide tam devir ileri yönde bir faliyet ama ne kadar geçerlilik bayı var tartışılır.
Tüm şehir bu tür sistemle donatılması için büyük bir yatırım. Şuan bulunan baz istasyonundan fazla baz istasyonları ve araclarin sinyallerinin başkaları tarafından kontrol edilmesi.

benim düşüncem; düşünüldügünde çok problem oluşturacak gibi "Aracların elektrikli olarak kullanılması belki yansıma payı oluşturarbilir"

İyi Düşünceler
Kolay gelsin

Son düzenleme:
uydu gps elektronik donanım ile olması mümkün bişey.televizyon yapıldığında kim seyredecekki denmişti.bugün olmayan ev yok.onun için olmaz diye bişey olmamalı bence.azim.

Bazen acil hasta oluyor veya önünüze hayvan çıkıyor vs. farklı durumlarda gaza basmak hatta yüklenmek gerekebiliyor.Bence şehir trafiğinde olmaz ama bu mantık farklı yerlerde misal; fabrika, askeri alanlarda kullanılabilir. Değerlendirilebilecek bir fikir diye düşünüyorum.

bence bu projeniz uygulamaya geçirilebilir fakat geçirilmeli mi o ayrı bir konu. etik durmuyor zira çeşitli suikast girişimlerinde bu hız limiti olayı araca müdahale edilerek kullanılabilir, türkiye burası kendini sağlama alacaksın :)

düşünceniz güzelde hiç olumsuz bir şık bulunmuyor ankette

teknolojide tam devir ileri yönde bir faliyet ama ne kadar geçerlilik bayı var tartışılır.
Tüm şehir bu tür sistemle donatılması için büyük bir yatırım. şuan bulunan baz istasyonundan fazla baz istasyonları ve araclarin sinyallerinin başkaları tarafından kontrol edilmesi.

Benim düşüncem; düşünüldügünde çok problem oluşturacak gibi "aracların elektrikli olarak kullanılması belki yansıma payı oluşturarbilir"

iyi düşünceler
kolay gelsin

şılarda hiç olumsuz yok çünkü eğer birisi kötü derse onu dikkate alır ve hep kötüymüş gibi davranırım ne kadar güzel olsada

DÜNYANIN EN İYİ PROJESİNİ AÇIKLIYORUM
Şimdiki teknolojiyle,cep telefonlarına baz istosyanlarından müdahele ediliyorsa.arabaların ateşleme sistemi ya da motorlarına müdahale edilebilir.Araçların motorlarına takılacak Hız
kontrol sistemi diye bi alet olmalı.Tıpkı cep telefonlarına sinyal gönderen sistemle kontrol altında olmalı.Arabaya takılmış olan alete baz istasyonu sinyal göndererek arabayı kontrol ediyor.Mesela araca 70 km die sinyal gidiyor o zaman şöför istediği gibi gaza bassın gine 70 çıkmayacak.Atıyorum adam A Caddesine girdi A Caddesinde azami hız 20 km ise gaza bazsada geçemeyecek böylece hız tutkunlarının sonu olcak ama eğer ölmek isteyenlerin için özel yerler hazırlanacak istedikler kadar gaza bazsınlar:rolleyes:
ŞİMDİ SORUYORUM BUNU NASI YAPCAM :p:cool::(:confused::mad::p:D:eek::):cool:

söylediğin sistem her arabanın elektronik kontrollü olmasını en azından gaz pedallarının potansiyometreli cinsten olması ve gaz klapesinin ecu kontrollü olmasını gerektiriyor.düşünce güzel fakat bu dediğin sistem gsm baz ile değilde gps ve gprs ile çok daha iyi olcaktır. trafik kontrol merkezinden araçlara yeni hız bilgisi güncellenebillir.mesela eskişefhir yolunda iseniz şehir içi 70km. belli bir koordinatta ise sınır 110 gibi.

bu fikiri münferit olarak değilde tüm türkiye genelinde standart hale getirebilmek şu an için çok zor görünüyor.piyasada 2010 model altı araba kalmaması gerekir. (türkiyenin %80 ini şahinciler oluşturuyor)
araba hızı sınırlamak yerine her araca araç takip takılıp cezai uygulama sistemi diğerinden daha yakın bir gelecekte uygulanır görünüyor. isteyen gaza basar fakat bedelini öder şeklinde olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri