Uzaktan Kombi Kontrolü

selloman

Üye
Arkadaşlar baymak kombi var fakat bunların üzerlerinde herhangi bir port yok.kombi otomasyon sistemine nasıl bağlanır fikri olan varmı acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
her marka kombi için geçerlimidir bilemem ama kombilerin genelde termostat bağlama ucu olur(elektronik kartı üstünde bir çift klemens). bu uç kullanılmayacaksa bir kablo ile kısadevre edilir. kullanılacağı zaman bu kısadevre kablosu çıkartılıp termostardan gelen kablo bağlanır. biz bu yere termostat yerine basit bir röle bağlayıp uzaktan kontrol etmiştik.çok güvenli bir yöntemdir kombi elektronik kartına dışardan hiçbir elektrik vermediğinden sisteme zararın olmaz tabiki bu çok basit bir kontrol oluyor kombi çalışma sıcaklığını set edemezsin. sadece çalışan kombinin kalorifer hattını beklemeye aldırabilirsin.

kombi nin elektriğini kesmek aç/kapa yapmak değilmi?

bazı kombılerde 2 ayrı baglantı noktası vardır.ve koprulenmıstır zemın altı ısıtmada ayrı kopruye termostatın kontagı baglanıyor normal peteklıye dıgerı baglanıyor
uzaktan veya normal haftalık programlı oda termostatları vardır.
bunları kullanabılırsın termostat kontagını actıgı halde sırkılasyon pompası calısmaya devam edıyor bellı bır sure

her marka kombi için geçerlimidir bilemem ama kombilerin genelde termostat bağlama ucu olur(elektronik kartı üstünde bir çift klemens). bu uç kullanılmayacaksa bir kablo ile kısadevre edilir. kullanılacağı zaman bu kısadevre kablosu çıkartılıp termostardan gelen kablo bağlanır. biz bu yere termostat yerine basit bir röle bağlayıp uzaktan kontrol etmiştik.çok güvenli bir yöntemdir kombi elektronik kartına dışardan hiçbir elektrik vermediğinden sisteme zararın olmaz tabiki bu çok basit bir kontrol oluyor kombi çalışma sıcaklığını set edemezsin. sadece çalışan kombinin kalorifer hattını beklemeye aldırabilirsin.

selam, yazıda bir röle ile kombiyi uzaktan kontrol ettiğinizi söylemişsiniz. Ben de böyle bir uygulama yapıyorum. Hangi röleyi kullanacağımı bulamadım. Bu konuda yardımcı olurmusunuz? Birde röleyi oda termostatına bağlayıp oda termostatını kombiye bağlamayı düşünüyorum. Böylelikle aslında oda termostatını kontrol ederek dolaylı yoldan kombiyi kontrol etmiş olacağım. Röleyi oda termostatına nasıl bağlayacağım konusunda fikriniz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

arkadaşlar kombinin uzaktan kontrolu3 şekilde olabilir.
1-rf modül ile
2-telefon modülü ile
3-gsm modulu ile
açıklama isteyen arkadaşlar bana yazabilir..

arkadaşlar kombinin uzaktan kontrolu3 şekilde olabilir.
1-rf modül ile
2-telefon modülü ile
3-gsm modulu ile
açıklama isteyen arkadaşlar bana yazabilir..

Gsm modülü ile kombi kontrolü üzerinde çalışıyorum. bağlantı ve programlama konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim

Vanalarla kontrol ediliyor staj yaptığım Acıbadem hastanesinde vardı kullanımı çok basit kutulumunuda biliyorum

bu konuda sana detaylı tarif yapabilirim. 0541 450 82 77 no lu tlf ararsan yardımcı olabilirim. turgut

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri