UZAKTAN İZLEME

CENK45

Üye
Öncelikle merhaba bir çiftliğe mobese sistemi kuracağım ama çiftlikte telefon hattı olmadığı için internet yok uzaktan izlemede sıkıntı olucak.şuan Turkcell vınla izleme sağlanıyor.Çiftlik şehir merkezin 25 km uzaklıkta.Uzaktan izleme olayını çözmek için ne yapmalıyım.

teamwiewer uzak masa üstü proğramı ile yapabilirsin çiftliğe gelen tel. kablo dahi yoksa vınn ve pc proğram ile halledebilirsiniz. ayrıca ip kamera ve android işletim sistemli cep telefona ip kamera programı kurarsınız tabi statik ip almanız gerekir

Çanak anten sistemiyle veri aktarabilirmiyiz peki mesafe baya uzak ama

Coğrafi koşullar önemli. Endüstriyel tip WiFi antenlerle link kurabilirsin. Antenlerin birbirini görmesi gerekiyor. 2.4 GHz ve 5 Ghz antenler mevcut. İnternete de ihtiyacın olmaz.

çiftliğinize internet hizmeti gelmiyorsa bir oparatörden data hattı alıcaksınız. (bildiimiz internete bağlı sim kart) akabinde simkart takılabilen bir modeme istiyacınız olacak ve görüntülerinizi sorunsuz internete vereceksiniz hemde bilgisayarsız. Esc kamera iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz
Çanak sistemle çok sorun yaşarsınız

1 adet 3g modem +hat alman lazım;turkcell bunu hat+modem taahhütlü olarak veriyor;VINN 3G MultiModem Kampanyası
modemi kendin alıp ayriyetten hatta alabilirsin.telefon hattı olmayan atmlerde uzak erişim bu şekilde sağlanıyor.

POE imkanın varsa bu konuyu dikkate al ve değerlendir.

Coğrafi koşullar önemli. Endüstriyel tip WiFi antenlerle link kurabilirsin. Antenlerin birbirini görmesi gerekiyor. 2.4 GHz ve 5 Ghz antenler mevcut. İnternete de ihtiyacın olmaz.
Çiftliğimiz dağın eteğinde önünde direk dağ var Endüstriyel tip Wifi antenlerlede sıkıntı olur diye düşünüyorum birbirini görme konusunda ilginiz için teşekkür ederim.

1 adet 3g modem +hat alman lazım;turkcell bunu hat+modem taahhütlü olarak veriyor;VINN 3G MultiModem Kampanyası
modemi kendin alıp ayriyetten hatta alabilirsin.telefon hattı olmayan atmlerde uzak erişim bu şekilde sağlanıyor.
Evet böyle bir imkanım var bu dediğiniz vın 3G modemi detaylı bir şekilde araştırıp uygulayabilirim teşekkür ederim.Siz daha önce böyle sistem denediniz mi herhangi bir sıkıntı falan yaşanıyor mu ?

Evet böyle bir imkanım var bu dediğiniz vın 3G modemi detaylı bir şekilde araştırıp uygulayabilirim teşekkür ederim.Siz daha önce böyle sistem denediniz mi herhangi bir sıkıntı falan yaşanıyor mu ?
pronet'in taşeronluğunu yaptığımız zamanlarda telefon hattı olmayan yerlerde bankamatiklerde uzak erişimi bu şekilde sağlıyorduk,birçok kez kurdum ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım,dikkat etmen gereken sistemi kuracağın yerde hangi gsm firması daha iyi çekiyorsa(2g değilde 3g bağlantı sağlıyorsa)onu tercih etmen.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri