Uzak Noktaya Kilowattmerteyi Taşımak

Haberci

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Panomdan uzak bir noktaya panomdan çekilecek gücü ve akımı görmek için ampermetre ve kilowattmetre koymam gerekiyor

ampermetreyi akım transdüseri yardımıyla taşımayı düşünüyorum ama kilowattmetreyi nasıl taşıyacağımı bulamadım

çünkü kilowattmetrenin olduğu yere 400v'un girmesi istenmiyor, bildiğim kadarıyla kilowattmetereye 400v vermem gerekiyor.

fikrini paylaşacak olan varsa sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu kadar ayrıntıla uğraşacağına bir sayaç tak nerden ölçüm almak istiyorsan bir adet gprs modülü tak internet olan her herden okuyabilirsin daha ucuza mal olur firma adresi
burdan sana yardımcı olurlar
Mysis Technologies Modern San Sit.Ertugrul Gazi Cd. Yesiltepe Mh. Kardelen Sk Merkez Yesiltepe Sanayii Camii Karsisi No:9 Tel:0(264) 291 11 74 Fax:0(264) 291 44 90

teklifiniz için teşekkür ederim fakat internet bağlantısı yok. Başka fikri olan varsa paylaşmasını rica ediyorum

analizör de bağlaya bilirsin biraz pahalıdır ama hepsini görebilirsin

merhabalar görmek istediğiniz değerleri ve daha fazla değeri bir Şebeke analizörü yada güç ölçer kullanıp 1200 metreye kadar cat5 kablo ile bilgisayarınızdan bir konventör ile görebilirsiniz ancak mesafe daha uzak ise ve yakınlarda ethernet girişi yok ise GSM modem kullanıp kayıt altına alabilirsiniz tabi bilgisayarınızda internet olmak kaydı ile...

kardeş rs485 çıkışlı ampermetre ve kilowattmetre (analizör kullanabilirsin) kullan. iki kablo ile bunu 1500 metre ileride minik bir rs485 ekranı üzerinden okuyabilirsin. raporlama bile yapabilirsin. önemli olan kullandığın malzemeler rs485'li olsun. başka hiçbirşeye gerek kalmaz. eğer kablo çekmek istemezsen rf alıcı-verici modül de kullanabilirsiniz. yapamazsanız mesaj yazın yardımcı olayım

Aynen ampermetrede yapmayı düşündüğünüz gibi kilowatmetreyide transdüzerle taşıyabilirsin.

Kolay gelsin...

kardeş rs485 çıkışlı ampermetre ve kilowattmetre (analizör kullanabilirsin) kullan. iki kablo ile bunu 1500 metre ileride minik bir rs485 ekranı üzerinden okuyabilirsin. raporlama bile yapabilirsin. önemli olan kullandığın malzemeler rs485'li olsun. başka hiçbirşeye gerek kalmaz. eğer kablo çekmek istemezsen rf alıcı-verici modül de kullanabilirsiniz. yapamazsanız mesaj yazın yardımcı olayım

Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ederim...

@ mustafatemel_5885, Dediğiniz şey gerçekten kafama yattı, şöyleki enerji analizörü ile ben zaten akım gerilim ve güç bilgilerini okuyabiliyorum; bu rs485 portu olan analizörü adamların istediği yere koysam, ve panoma da akım ve gerilim bilgilerini rs485 e dönüştüren bir alet koysam olur diye düşünüyorum ama bu akım ve gerilim değerini rs485 e çeviren bi alet var mıdır? , yada başka türlü nasıl yapılabilir?

Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ederim...

@ mustafatemel_5885, Dediğiniz şey gerçekten kafama yattı, şöyleki enerji analizörü ile ben zaten akım gerilim ve güç bilgilerini okuyabiliyorum; bu rs485 portu olan analizörü adamların istediği yere koysam, ve panoma da akım ve gerilim bilgilerini rs485 e dönüştüren bir alet koysam olur diye düşünüyorum ama bu akım ve gerilim değerini rs485 e çeviren bi alet var mıdır? , yada başka türlü nasıl yapılabilir?

kardeş analizörü panoya koy adamların istediği yere de 3.5'' hmi ekran koy oradan bütün istedikleri değerleri görebilir, bütün ayarları yapabilir. hem daha şık olur adam dokunmatik ekranı karşısında görürse ''vay be nasıl güzel oldu helal olsun'' der :)

ama maaliyet bu şekilde oldukça yükselecek. Eğer bi şekilde analizörü taşıyabilirsem(ama nasıl...) yahut schneider'in rs485 li basit seviye enerji analizörünü (pm1200), daha ucuza halledilir diye düşünüyorum

- - - Updated - - -

ama maaliyet bu şekilde oldukça yükselecek. Eğer bi şekilde analizörü taşıyabilirsem(ama nasıl...) yahut schneider'in rs485 li basit seviye enerji analizörünü (pm1200), daha ucuza halledilir diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri