Uzak Mesafeli Kamera Bağlantıları Hakkında

Bir bilgi duydum doğruluğu nedir acaba? Bir inşaatta en fazla 110 metreye kadar kameralar arasında veri alışverişi olabilir bağlantı yapılabilir. Daha fazla mesafelerde görüntü olusmaz.. Eğer bu mesafe autocad'te ise 90 metre civarıdır bu.. Sorum şu: kamera bağlantıları için mesafeler için switch'ler kullanılıyormus.. Neden ?? ve bu kamera bağlantılarındaki mesafe olayı nedir ilk cümlelerde paylaştığım bilgi ile alakalı? ve kamera bağlantıları hakkında bilgilerini yada tecrübelerini paylaşabilir mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
switch ler bildiğimiz den değil ayrıca uzun mesafe güç kaybı yaşnacağından data kaybı yaşanır

Uzak mesafe kamera bağlantılarında kablo kesiti artılır diye biliyorum(ip kamera değilse),İp kamerada olsa 100 metreyi aşan her network cihazı her 100 metrede switch hub ile desteklenir veri kaybının önüne geçmek için.

Uzak mesafe kamera bağlantılarında kablo kesiti artılır diye biliyorum(ip kamera değilse),İp kamerada olsa 100 metreyi aşan her network cihazı her 100 metrede switch hub ile desteklenir veri kaybının önüne geçmek için.

switch hub ile nasıl destekleniyor acaba çalışma prensibi nasıl ?

100 metreden sonra switch konur sonra kayıt cihazı eğer mesafe yine 100 metreyi aşıyorsa 2. bir switch konur bu ip kameralar için geçerli.

Ben analog sistemde rgu6 ile 680 metre uzunlukta sıkıntısız goruntu aldım enerji ayrı 2*1 ile verdim goruntu hıc bır sıkıntı yok ama rgu6 kaliteli olsun 850m kadar sıkıntı olmadan yaptım daha uzun mesafe ıcın daha yapmadım yaparsamda yazarım kolay gelsin kaliteli malzeme kaliteli işçiliği ortaya cıkartır ustam

coaxiel kablo kalitesi sehmuzyilmaz arkadaşın dediği gibi analog sistemlerde çok önemlidir.
kullandığınız kameranın arkasında BNC (metalik axial) konnektör varsa kameranız composite yani analog demektir. analog sistemler içinde repeater yani arkadaşların dediği switch (aslında yanlış bir tabirdir)
repeater kuvvetlendirici ve tekrarlayıcı kullanılır. 110mt diye yanlış bir duyum almışsınız. digital olsun analog olsun hiçbir zaman bir sınır belirtilmemiştir. analog sinyal için her 100mt de bir kaliteli video amplifier kullanırsanız ve ekleriniz axial yapıda olursa 2km de gidersiniz 10km de gidersiniz. fakat bu maliyetli olur. bunun yerine kameradan alınan çıkış hemen oracıkta digitale çevrilir ve fiber toprak altı kablo ile hiç tekrarlayıcı olmadan 50km ve fiber convertorün gücüne bağlı olarak 200km ye kadar veri aktarılabilir. fiber kablolara yapısı gereği hiçbir yüksek gerilim hattı enterfere olamaz ve datasını bozmaz buyuzden hızlı ve kaliteli görüntü alırsınız. bu yöntem de biraz pahalı gelirse ftp category kabloları ile dışı shield (blendajlı) li kablolarlada hiç tekrarlayıcı olmadan 2km alırısınz. (örn mobese)

coaxiel kablo kalitesi sehmuzyilmaz arkadaşın dediği gibi analog sistemlerde çok önemlidir.
kullandığınız kameranın arkasında BNC (metalik axial) konnektör varsa kameranız composite yani analog demektir. analog sistemler içinde repeater yani arkadaşların dediği switch (aslında yanlış bir tabirdir)
repeater kuvvetlendirici ve tekrarlayıcı kullanılır. 110mt diye yanlış bir duyum almışsınız. digital olsun analog olsun hiçbir zaman bir sınır belirtilmemiştir. analog sinyal için her 100mt de bir kaliteli video amplifier kullanırsanız ve ekleriniz axial yapıda olursa 2km de gidersiniz 10km de gidersiniz. fakat bu maliyetli olur. bunun yerine kameradan alınan çıkış hemen oracıkta digitale çevrilir ve fiber toprak altı kablo ile hiç tekrarlayıcı olmadan 50km ve fiber convertorün gücüne bağlı olarak 200km ye kadar veri aktarılabilir. fiber kablolara yapısı gereği hiçbir yüksek gerilim hattı enterfere olamaz ve datasını bozmaz buyuzden hızlı ve kaliteli görüntü alırsınız. bu yöntem de biraz pahalı gelirse ftp category kabloları ile dışı shield (blendajlı) li kablolarlada hiç tekrarlayıcı olmadan 2km alırısınz. (örn mobese)

Bir stadyum inşaatı ve kemaralar speed dome kemara.. Bodrum katında otopark kısmında...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri