Uzak masaüstü bağlanma sorunu

Uzak masaüstüne bağlanılmıyor
1-Sunucuya uzaktan erişim etkin değil.
2-Uzak bilgisayar kapalı
3-Uzak bilgisayar ağda bulunmuyor.
diye hatalar veriyor neyden kaynaklı olabilir ?
Yardımlarınızı bekliyorum. iyi Günler.

Aynen yukarıdaki şartlar olabilir.

Muhtemelen aynı şartları oluşturamadığınız için ulaşamıyorsunuz.

Aynı "network"te misiniz?

karşıdaki makine yan masada olsa bile eğer hdd uyku moduna geçiyorsa tüm herşeyin tamam olsa bile bağlanamazsın. bağlandığın makinenin güç ayarlarını kontrol et.

Aynen yukarıdaki şartlar olabilir.

Muhtemelen aynı şartları oluşturamadığınız için ulaşamıyorsunuz.

Aynı "network"te misiniz?
karşıdaki makine yan masada olsa bile eğer hdd uyku moduna geçiyorsa tüm herşeyin tamam olsa bile bağlanamazsın. bağlandığın makinenin güç ayarlarını kontrol et.
Çok teşekkür ederim sorunu hallettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
nasıl çözdüğünü anlatırsan söylersen hem biz hem de diğer arkadaşlara yol gösterici olur

İlk önce denetim masası - windows güvenlik duvarı - bir uygulamanın veya özelliğin windows güvenlik duvarını geçmesine izin ver - ayarları değiştir ordan uzak masaüstü bağlantısın da hem özel hem ortak alanı seçtikten sonra ayarları kaydet ve bağlantı sağlandı :)

bilgi paylaştıkça çoğalır teşekkür ederim. ben bu pencereden bakmamıştım. ayarlar tamam,izinler tamam diye düşünmüştüm ama gerekli izinleri almamışsın:)

bilgi paylaştıkça çoğalır teşekkür ederim. ben bu pencereden bakmamıştım. ayarlar tamam,izinler tamam diye düşünmüştüm ama gerekli izinleri almamışsın:)
Bütün gerekli izinler tamamdı ,sadece güvenlik duvarından kaynaklıymış sıkıntı onu da görmüş olduk her yeni hata bir tecrübe :)

güvenlik duvarında izin almayı unutmuşun demek (şaka olarak yazıyorum sakın ciddiye alma beni)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri