Uygun fiyatli 18650 pil satan yerler

WattMan

Üye
Merhabalar 18650 piller ile proje geliştirmek istediğimiz zamam özellikli pillerin sayısı çok olacaksa tanesi 20 ile 40tl arası satılıyor, kaliteli lakin bu kadarda pahalı olmayan önereceğiniz yer veya link varmı.
Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Burada konuyu yani proje kapsamında nerede kullanacağını yazarsan, kullanma amacına uygun amper değerini bilerek daha doğrusal bir şey bulabiliriz.

Ani yüksek akım çekmeyeceksen akım çarpanı düşük olan yüksek kapasiteli pil kullanabilirsin. akım çarpanı arttıkça pilin kapasitesi azalır. amacına uygun pil seçmelisin.

Projem kamp gezilerimizde ki 1 hafta sürdüğü oluyor doğadayken çadır içini aydınlatacak basit 12v 500mA bir aydınlatma sistemi ve iletişim araçlarımızı telefonlarımızı ve küçük notebooke cihazımı kullanabileceğim bir sistem tepe voltajı 12 volt kapasite ücretlerden dolayı karar veremiyorum demek istediğim mesela 100A gibi bir kapasite belirledim boyutları oldukça büyük olsada bu kapasite gece en fazla 1 saat çalışacak ve en fazla 2 saat çalışacak notebook un için 1 hafta yeter diye düşünüyorum demem suki bu projeyi tek kullanmayacağım arkadaşlarda telefonları sarj edicem en yüksek 3ma bataryaları mevcut hesaplamalara göre 100a yeter ama fiyatlari cok yuksek 2500ma bir 18650 pil 35tl

18650 piller ile bir grup paketi hazirlamak ve bu paketi sarj etmek v.s. cok zahmetli bir is.

Onun yerine hafiflik acisindan 12 volt bir lityum aku alsaniz ve onunla cikisina 5 volt step down devresi ile telefon tablet sarji gerceklestirebilirsiniz. Notebook icinde 19 volt converter kullanabilirsiniz. 12 voltu direkt aydınlatmada da kullanırsınız.

18650 pil kullanarak yapacağınız sistemin size getirecegi bir artisi yok. Bunu dememin nedeni hesapladiginiz kapasite cok yuksek 100 amper ve bu pil gurubunu 1 haftalik kullanim icin dusunuyorsunuz.

Lityum aküler aklıma gelmemişti ,söyle internet üzerinden araştırdım 13 V 6 A bir akü 600TL civarı fiyatı mevcut kapasitesi oldukça düşük aslında pil modunda seçmemin sebebi daha yüksek kapasiletere ulaşabilmemiz, sarj konusunda haklısınız elinde 5 adet balans devresi mevcut bunlar ile sarj etmek ve korumayı düşünüyorum herbir kart 10adet pile balans lı sarj edebiliyor eğer fiyatları 300tl civarında tutabilirsen (piller icin ) bu projeyi gerçekleştiricem buradada siz değerli arkadaşların bilgisi gerekiyor tamamen pil ve ücretleri acısından seçim yapamıyorum
Alternatif önerilerinizide bekliyorum
61689

Profuse diye bir marka buldum ama ne kadar kaliteli üzerindeki değerler gerçeğe ne kadar yakın bilemiyorum fiyatı uygun ama anlık max akım filan yazmıyor

Son düzenleme:
12 volt icin 4 pili seri baglamaliyiz. Ortalama 2300 ma bir pil dersek 2.3 amper 100÷2.3=43.47 yapar. Yani 44 paralel pil grubu lazim. Her grupta 4 pilden 176 adet pil ile ancak 100 amperlik bir batarya yapilabilir.

35 tl verdiginiz fiyat ile 176 pil 6160tl yapiyor.

Gelecegim nokta bu fiyata zaten aku var. Siz elde pil paketi yapacaksiniz aku kadar verimli olmayacak. Aradaki pillerden verimden dusenler erken omrunu tamamlayanlar olacak bu bir dezavantaj.

12 volt icin 4 pili seri baglamaliyiz. Ortalama 2300 ma bir pil dersek 2.3 amper 100÷2.3=43.47 yapar. Yani 44 paralel pil grubu lazim. Her grupta 4 pilden 176 adet pil ile ancak 100 amperlik bir batarya yapilabilir.

35 tl verdiginiz fiyat ile 176 pil 6160tl yapiyor.

Gelecegim nokta bu fiyata zaten aku var. Siz elde pil paketi yapacaksiniz aku kadar verimli olmayacak. Aradaki pillerden verimden dusenler erken omrunu tamamlayanlar olacak bu bir dezavantaj.

Haklısınız serkan bey ozaman farklı kaynaklara yönelmem gerekli teşekkürler

Bu iş için @serkan_48'in önerdiği üzere 1-2 günlük ihtiyacı karşılayacak lityum akü almanız. İlave olarak yeterli güçte bir güneş paneli ile de gündüzleri şarj edersiniz. Düşündüğünüz boyutta bir iş 18650 pillerle olmaz, olsa da astarı yüzünü geçer!

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri