Uygun fiyatlı pic önerisi

Pic ile adam marsa Rover gönderiyor, boş boş konuşmayalım. Pic ile yapılamayacak birşey göremiyorum. Ha imalatçı üretimden vazgeçer o ayrı.

Birçok şeyi halen 8 bitlik pic işlemcilerle yapıyoruz. 1,5-2 yıldır stm32f serisi kullanıyorum. Stm ler güzel ürünler projeleri yavaştan oraya doğru kaydırıyoruz.

Son düzenleme:
Sanırsın bana milyon adet satan ürün yapıyor
gelip Microchip i bitiriyor,
adam istese Türkiye nin dış borcunu bitirecek parası var,
siz ürününe ok atıyorsunuz.

Sanki hobiciler neyi çok kullanıyor
neyin 2 tane Türkçe kaynağı varsa
en iyisi o.

İşinizi ne görüyor siz neyi kullanabiliyorsanız kullanın lafım yok ama
(ben hepsini kullanıyorum böyle saçma bir ayrım yapma lüksüm yok)
ahkam kesmeye başlayınca
arkasını doldurun yoksa kahvehane muhabbetinden farkı kalmıyor.

Son düzenleme:
Microchip köklü firma, 30yil sonra aynı chipi bulabilme ihtimalin var. Kullandigin stm serilerini 10 yıl sonra bulamama ihtimalin yüksek.
55677

10 years Longevity commitment 10 yıl sonra bulacağımızı garanti ettiğini söylemiyor mu? Ayrıca picproje de stm32fxxx kullanılarak yapılan oldukça fazla proje görüyorum. Eğitim serileri de çekilmeye başlandı. Kodlab ın arm cortex m4 için kitabı da var. Bence 30 yıl sonra da görürüz stm32 leri. Güçsüz olanlar değişebilir ama 32f4xx ve üstü oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü olacağa benziyor. Üstelik kit halinde alındığında üstündeki debugger- programlayıcı(stlınk sanırım) sayesinde 150 tl ye hem çipi hem de programlayıcıyı almış oluyorsun. Keil ve IAR da oldukça rahat kullanıma ve arayüze sahip.

Ben arduino öğrendikten sonra direkt olarak stm32 lere geçtim. Pic bilmiyorum ama öğrenme niyetim var. Bu sene lise tübitaka katılacağım için çok fırsatım olmayacak ama öğreneceğim

10 yıl süresince bulunacağını garanti ediyor. 2029 da bitiyor.

İnternete st yazıp çıkan ilk kutucuğu okursanız avrupanın en büyük yarı iletken üreticisi olduğunu ve 1987 yılından itibaren var olduğunu görürsünüz. 10 yıl sonra bu çipleri değil daha gelişmişlerini bulacağımızı düşünüyorum.

Pıc lerin sonunun geleceğini söylemiyorum tabii ki ama stm ler oldukça popülerler ve onlar yakın zamanda daha da popüler olacak gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Sanırsın bana milyon adet satan ürün yapıyor
gelip Microchip i bitiriyor,
adam istese Türkiye nin dış borcunu bitirecek parası var,
siz ürününe ok atıyorsunuz.

@karaapak (RaMu) hocam Kimseye bir kötüleme yapmadım. Arkadaşımız uygun fiyatlı ürün istemiş link verdim. Milyon satan ürün yapmıyoruz doğrudur :)

Microchip köklü firma, 30yil sonra aynı chipi bulabilme ihtimalin var. Kullandigin stm serilerini 10 yıl sonra bulamama ihtimalin yüksek.

@silvestir 10 yıla kadar yada 30 yıla kadar yaşayacağımızı Rabbim bilir hocam. :)

@muratmert4 sizin mesajlarla ilgili bir şey yazmadım,
Pic in devri bitti. ...
dediği için, kısaca nasıl bitirdiniz dedim.

@kesmez sence bu 1.42 dolara kadar kit olarak satılan F103
neden, nasıl oluyorda ST den sadece Mcu yu,
10000(onbin) adet alımlarda dahi
tane başı 2 küsür dolardan satılıyor?

(Bu arada şu anda tamda o mcu ya program yazıyorum.)

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri