Uygulamalı Zaman, Isı Ve Dc Motor Kontrollü Mekatronik Kursu

SySteM

Üye
İstanbul Biyoteknoloji ve Medikal Kümelenmesi tarafından Uygulamalı Zaman, Isı ve DC Motor Kontrollü Mekatronik Kursu verilecektir. Kurs süresince bir ürünün geliştirilmesinin aşağıdaki süreçleri gerçekleştirilerek tıbbi bir ürün geliştirilmesinin tüm temel süreçleri hakkında uygulamalı eğitim verilecektir. Bu işlemler gerçekleştirilirken aşağıdaki süreçler hakkında temel bilgiler verilecektir. 1-Bir adet laboratuar cihazının Solidworks CAD programında tek tek parçaları bilgisayar ortamında çizilecek ve temel tasarım bilgileri verilecektir.
2-Tasarlanan parçaların bilgisayar ortamında montajı yapılacak ve montaj bilgileri verilecektir.
3-Tasarlanan parçaların üretim yöntemleri tanıtılacaktır.
4-Motor seçimi ve montajı ile ilgili bilgi verilecektir.
5-Zaman, DC Motor ve ısı kontrol işlemini gerçekleştirecek elektronik kartta bulunacak komponentler tanıtılacak ve bu komponentler ve işlemler ile ilgili teorik bilgiler verilecektir.
6- PIC PRO da PIC programlama ile bilgisayar programlamaya giriş temel eğitimi verilecektir.
7- Proteus ile elektronik kart tasarımı temel eğitimi verilecektir.
8-Cihazın tüm mekanik, elektirik ve elektronik montajı ile projenin tamamlanması sağlanacaktır.
Eğitim Süresi: 40 saat
Yer: İstanbul Atatürk Fen Lisesi
Ücreti: 400 TL
Ön Kayıt için:
Uz. Dr. Kadri Dönmez [email protected] 05337269443 veya Onur İlyas Yavuz’a [email protected] 05462192419 telefon ve mail ile isim, telefon ve mail adresi bilgisi verilerek yaptırılması gerekmektedir.
Tarih: Ön kayıt ile yeterli başvuru oluşmasından sonra ön kayıt yaptıran adaylara telefon ile bildirilecektir.
EĞİTİM PROGRAMI
Birinci Hafta; Cumartesi ve Pazar günü saat:13.30-18.30: SolidWorks ile 3 Boyutlu parça tasarımı ve montajı
SolidWorks CAD/CAM Uzmanı Oğuz Çelik – Uz Dr Kadri Dönmez
İkinci Hafta; Cumartesi ve Pazar günü saat:13.30-18.30:Elektronik Kart tasarımında kullanılan fiziksel teorik bilgiler ve komponentler
Mekatronik Öğretmeni Enes Ataş ve Fizik Öğretmeni Olcay Demir
Üçüncü Hafta; Cumartesi ve Pazar günü saat:13.30-18.30:pIC BASIC PRO da PIC programlama ile bilgisayar programlamaya giriş
Bilgisayar Mühendisi Tolga Gölelçin
Dördüncü Hafta; Cumartesi ve Pazar günü saat:13.30-18.30: Proteus ile elektronik kart tasarımı
Onur İlyas Yavuz

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri