Uygulamalı simulatör yok mu?

• Konbuyu başlatan mith
  • Başlangıç tarihi

mith

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Merak ediyorum, motorlar, sensonrler, tanklar vs. eklenip çıkarılabilen, sonra bu aparatlar üzerinden kablo bağlantılarının tanımlanabileceği plc simülatörü yokmudur? Yani sadece plc değil, aparatlarıda ekleyip çıkarabileceğimiz bir simülatör. Tabii ki hazır kurulu ve çıkışları tanımlanmış bir sistem için plc yi kendimizin programlamaya çalıştığı bir simülatörde bu sorumun içinderir..
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Konu Sah

mith

Üye
Beyler s7 trainer, şimdi indirdim, fakat loader ile açmama rağmen demo versiyon diyor ve plcsim ile bağlantı kurduramıyorum. Acaba kaçırdığım bir noktamı var?

SerkaN

Üye
bulubilirseniz banada lazım

slmntr

Üye
S7trainer programının linkini buraya da kopyalarsanız çok sevinirim MİTH.

aslında bunun üzerinde çalışılabilir belkide cıkmıstır 3 yıl geçmiş mesajın üzerinden:)aslında delta yeni bir sürüm çıkarmıs ama çözmeye çalışıyorumbakalım

Son düzenleme:

eyparslan

Üye
deltanın similasyonunu mu merak ediyorsunuz ? isteyene bilgi verebilirim

peki simulasyon nasıl çalişiyor kısaca acıklayabilirmisin bize bu programla neler yapabiliriz

herodot

Üye
Kablo bağlantıları hariç, varolan simulator ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Motor, tank (burada sensörler, aktuatorlerin kastedildiğini düşünüyorum ki onlar da ya basit birer dijital I/O ya da analog I/O olacaktır) vb. bağlantısı konusunda detaylı bilgiler PDF dosyaları olarak ortalıkta dolaşmaktadır zaten.

mustbart

Üye
deltanın sitesinde kendi örnekleri ve bir çok döküman var
oradan faydalanılabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
114,119
Kullanıcılar
418,275
Son üye
SerkanWise