Uyduda bazı kanallar çekmiyor.

turksatın transponder listesini açın ekle.sil.düzenle seçeneğinden 3 yada 5 tanesini silin oto arama yap gelir aynısı benim başımada geldi son anda farkettim yaramaz boş tp leri sildim kanallar geldi :)

yavuz ustam denedim 4-5 kanal sildim oto ara. yaptım olmadı. hepsini sildim tekrar arama yaptım çok değişik kanallarda çıktı fakat trt grubu ve star tv çıkmıyo. frekanslarını giriyom bunlar mevcut var diyo ama kanal yok...yazılım yükleme ne işe yarar ustam bilgin var mı?

turksatın transponder listesini açın ekle.sil.düzenle seçeneğinden 3 yada 5 tanesini silin oto arama yap gelir aynısı benim başımada geldi son anda farkettim yaramaz boş tp leri sildim kanallar geldi :)

yavuz ustam denedim 4-5 kanal sildim oto ara. yaptım olmadı. hepsini sildim tekrar arama yaptım çok değişik kanallarda çıktı fakat trt grubu ve star tv çıkmıyo. frekanslarını giriyom bunlar mevcut var diyo ama kanal yok... yazılım yükleme ne ustam. bir faydası olur mu?

Dogus GrubuADVB-S30000-5/642-21 East
50.2-51.2
6.5
D Lita
130302
NTV TürkiyeATSF 1 512 650 Tu
CNBC-EATF 2 513 660 Tu
NTV SporASF 3 514 670 Tu
E2AF 4 515 680 Tu
681 orig
Kral Pop TVASF 6 517 700 Tu
Star TV (Turkey)ASF 7 519 710 Tu
Star TV (Turkey)ASMPEG-4/HD
Videoguard
16 516 690 Tu
NTV Radyo

11054 yatay sr 30000 fec 5/6

ayrıca sendeki kanal sorunları bir çok kişide var sanırım sorun ya aşırı yağmurdan yada turksat uydusundan kaynaklı bu günlerde çok kanal giriş çıkışı ve frekans değişikliği yapılıyor frekansı sil yazdığım frekansı tekrar dene çıkması gerek çıkmazsa sorun geneldir

veya diseqec varsa turksat ile hodbırd uçlarını değiş yani turksat genelde A hobırb B ucunda olur bunları yerdeğiş

not:2013 yılı sonunda bu tür sorunlar dahada çoğalacak turksat 4b fırlatılıp kanallar oraya aktarılacak ve HD kanal sayısı artacak öte yandan karasal yayın lar başlayck yani işler baya karışık bilginize

11054 yatay sr 30000 fec 5/6

ayrıca sendeki kanal sorunları bir çok kişide var sanırım sorun ya aşırı yağmurdan yada turksat uydusundan kaynaklı bu günlerde çok kanal giriş çıkışı ve frekans değişikliği yapılıyor frekansı sil yazdığım frekansı tekrar dene çıkması gerek çıkmazsa sorun geneldir

not:2013 yılı sonunda bu tür sorunlar dahadda çoğalacak turksat 4b fırlatılıp kanallar oraya aktarılacak ve HD kanal sayısı artacak öte yandan karasal yayın lar başlayck yani işler baya karışık bilginize

yavuz ustam 20 defa denedim bu frekansı olmuyo. bu uydu recevier ablamların. bizim evde bir merkezi bir de çanak var. ikinde de sorun yok herşey normal çekiyo. bu uydu recevier beni deli etti yavvv.

merkezi antenlerde MDU4 kullanılır belkide ondandır :) deli olmaaa yawww

frekansı 4 -8 arası yükselterek dene 11059 yap

LNB fine tuning yap

olmadı çöpe at :)

uydunun güncel yazılımını yükleyip.tekrar bi tarama yapın..

yumatu ustam şu sigara kutusu kadar olanlar oluyo ya yeni çıkanlar. bir de gözü var tv tye takılıyo. ustam fabrika ayarlarına döndüm. türksat1c kanalları otamatik çıkıyo.. bunların hepsini sildim tekrardan aradım trt kanalları ve star tv çıkmıyo. frekanslarını giriyom ama bu frekanslar mevcut diyo ama kanal yok. o dediğin parça ne işe yarıyo ustam biraz detaylı anlatabilirmisiniz acaba?

Tamam o zaman arkadasinda bozulmustu o miniklerden tuner bozuk bence degistirdik duzeldi tuner icindeki kucuk alemiyum kutu antenin kablosunu bagladigin yer vidali anten girisi olan parca en az yirmi lira vardir ister degistirtt ister oyle kullan ama zaten o kucuk. Alicilar 50 lira civarlarinda sen bilirsin

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Tamam o zaman arkadasinda bozulmustu o miniklerden tuner bozuk bence degistirdik duzeldi tuner icindeki kucuk alemiyum kutu antenin kablosunu bagladigin yer vidali anten girisi olan parca en az yirmi lira vardir ister degistirtt ister oyle kullan ama zaten o kucuk. Alicilar 50 lira civarlarinda sen bilirsin

bir arkadaş yazılım güncelle diye yazmış faydası olur mu ki? ara kablo almm lazım onun için dimi?

Son düzenleme:
bir arkadaş yazılım güncelle diye yazmış faydası olur mu ki? ara kablo almm lazım onun için dimi?

Bir konuyada degineyim bazi alicilar kanal araken fec istiyo seninkide istiyo olabilir turksatin sitesinden gostermeyen kanallarin frekansinin yaninda fec yazar ornegin 3/4 veya 5/6 gibi onlara bak ve alicinda manuel aramada fec bolumu varmi ona dikkat et yazilima gelince o kucuk alicilarin rs232 portu yok sanirim usb var ise ordan atiliyo olabilir yazilimlada duzelebilor deneye deneye sorun bulunur

Bir konuyada degineyim bazi alicilar kanal araken fec istiyo seninkide istiyo olabilir turksatin sitesinden gostermeyen kanallarin frekansinin yaninda fec yazar ornegin 3/4 veya 5/6 gibi onlara bak ve alicinda manuel aramada fec bolumu varmi ona dikkat et yazilima gelince o kucuk alicilarin rs232 portu yok sanirim usb var ise ordan atiliyo olabilir yazilimlada duzelebilor deneye deneye sorun bulunur

fec yok ustam ona ben de baktım. elektronikçiye götürmekten başka çare kalmadı bence? gerçi garantisi var ama bir sebep bulur garanti dısına çıkarırlr...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri