Uydu sistemi sinyal sorunu

Demek ıstedıgınızı anladım.. o sekılde degıl, 3 bagımsız mustakıl hat var, bırı anlamsız bır sekulde calısmıyor, kafamda kı nı yrn uyguluycam bkıyım bnde cok yukseldım merak ettım problemı

bazen şöyle bir şey oluyor onun için sormuştum.
Daireye tek kablo giriş yapılır daha sonra bu girişler odalara çoklayıcı ile dağıtılır.
Bu şekilde bir dağıtım olduğunda. bütün uydu alıcılar açık olduğunda sorun yaratıyor. bazı kanallarda gitmeler. sinyal kayıpları.
Ben bunun üzerinde durdum.
Belki bunun da bir faydası olur
Bende kurulu sistem şu şekilde mesala
dört oda bir salon var
salon kısmına ayrı hat çektirdim.
diğer kalan odaların tamamına tek hat üzerinden çoklayıcı ile dağıtım yaptırdım.
iki televizyon sorunsuz izleyebiliyorum.
ama diğer odalarda televizyonu açtığım anda görüntüler gidiyor
Ekli dosyayı görüntüle 60622

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Uydu santralını besleyen adaptör içindekı kondansatör bozulabiliyor. Bazı kanalları göstermıyebiliyor. Yeni, aynı gerılımde ama dahada wattlı/amperli adaptörle deneyin.

ARkadaslar mutfaktakı kablo santralın son cıkıslarına denk gelmıs, yukarı cıkardıgımda sunyal duzelıyor, yanı adaptorden, kaskatlı santraldede ayrıca power gırısı varmıs onada bı adaptor takılsa duzelcek sanırum

Bir müşterim beni aradı her gün akşam 18 saatlerinde sinyal gidiyormuş büyük çanak istedi 120 çanak taktım tekrar o saatlerde sinyal gidiyormuş santralı değiştirdik fayda etmedi ne yapmadıki kabloları yeniledik neden gidiyormuş biliyormusunuz o saatlerde karga LNB in önünde kunduğundan dolayı yayınların singalini engeliyormuş onunda tesedüfen keşvetik akşam saatlerinde yayın gitti beni aradılar çatının kapısını açarken gördüm buda başımdan geçen bir olay o karğanın sayesinde çok ekmek yedim[emoji16]

Söyleyin o saatte saatlerini ayarlasinlar, Kemal Sunal in Çöpçüler Kralı filmindeki sahne geldi aklima :D.

sinyali giden tv aynı kablo üzerinden 2 tv kullanıyor. yani hem mutfaktaki tv hem odadaki tv aynı kablodan sınyal alıyor. buda aynı anda 2 tv yi açtığında tuneri güçlü olan sinyali çeker diğer taraf göstermez. gösterse bile aynı anda 2 tv de açıkken aynı frekanstaki kanalı yani 2 tarafta da atv açıkken göstermez. ama farklı frekansta olan kanallar gösterebilir. bi yerde trt izlerken diğer yerde atv gösterebilir. onun için yapman gereken şey ya santralden ayrı kablo çekmek yada aynı anda 2 tv yi kullanmamak

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri