Uydu sistemi sinyal sorunu

sdag

Üye
Arkadaslar mutfakta bulunan tv ye sunyal gelmıyor, tum baglantılar yolunda ancak aksam saatlerınde sonysl bı gelıyor bı zmn sonra yıne gıdıyor, tecrubesı olan kımse var mı bunu neden yapar sıstem. Merkezı uydu sıstemı 42 alıcı sayısı var 2 adet santral kurulu sadece turksat

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bütün kanallarda mı aynı sorun var.
yoksa açtığınız kanal açık ken mi yapıyor bu sorunu

Iydu cıhazı ve tv yı acıyorum sunyal yok dıyor butun kanallar, mısal bı ara gıdıyorum bı açıyorum kı tv gösterıyor sonra yıne gıdıyor, acaba uydu santralın adaptör mü yetersız geliyor

Bütün kanallar da aynı sıkıntı var ise . santralin fişini çekin. bir kaç dakika bekleyip. tekrardan fişe takın.
Televizyondan farklı bir kanal açıp denediğinizde. o kanal açıkken sinyal gidiyorsa eğer. uydu sisteminde o kanalın olduğu cihazı değiştirin yada tamir edin.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/merkezi-uydu-sistemi.115692/

Son düzenleme:
Dairede 2 prizde calısıyor 3. Prız mutfakta bı o calısmıyor, ya santral çıkısında problem var yada kaskatlı santral o yuzden adaptör mü yetersız dıyorum

Arkadaslar mutfakta bulunan tv ye sunyal gelmıyor, tum baglantılar yolunda ancak aksam saatlerınde sonysl bı gelıyor bı zmn sonra yıne gıdıyor, tecrubesı olan kımse var mı bunu neden yapar sıstem. Merkezı uydu sıstemı 42 alıcı sayısı var 2 adet santral kurulu sadece turksat
Bir kaç ihtimal var;
Kabloda zayıflama olabilir,
Kabloda ek noktaları varsa kötü temas olabilir,
Tv ünitesi / uydu alıcı/ Santral portu anten giriş noktasında F konnektörde kötü bağlantı,
Santralın portu arızalı..

Sonuç itibarı ile ancak ölçüm neticesinde kesin karar verilebilir.
Profesyonel yardım almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Kabloyu değiştirmen gerekiyor. Bir sebepten dolayı parazit alıyor. Zamanla su yürümüş olmalı.

Dairede 2 prizde calısıyor 3. Prız mutfakta bı o calısmıyor, ya santral çıkısında problem var yada kaskatlı santral o yuzden adaptör mü yetersız dıyorum
Şimdi anladığım kadarıyla kaskatlı sistemle uydu sistemi çoğaltılmış.
Bir kaç odada tv izleniyor.
TV ler aynı anda açıkken mi sorun yaşıyorsunuz.
Yoksa sadece tek bir tv mi kullanıyorsunuz da sorun yaşıyorsunuz.
öncelikle bir bunu çözelim.
Yada şöyle sorayım dairenizde kaç adet uydu alıcısı açık durumda.

Son düzenleme:
Tv lerı bagımsız olarak kullanıyorum bırbırı ıle alakası yok. Evde 3 tv ucu var bunlarda bagımsız ama bır tanesınde sınysl yok diyor arada bı gelıyor uzun bı sure gıdıyor, olay bu

Şimdi anladığım kadarıyla kaskatlı sistemle uydu sistemi çoğaltılmış.
Bir kaç odada tv izleniyor.
TV ler aynı anda açıkken mi sorun yaşıyorsunuz.
Yoksa sadece tek bir tv mi kullanıyorsunuz da sorun yaşıyorsunuz.
öncelikle bir bunu çözelim.
Yada şöyle sorayım dairenizde kaç adet uydu alıcısı açık durumda.

Yarın catıda ucu bulcam, santralın ılk cıkıslarına takacagım tahmınımle calıscak elde ettıgım bılgıyı de paylasırım. Bnce kaskatlı uydu santralı oldugu ıcın adaptorun gucu yetersız secıldı dıye dusunuyorum. Bnm o kabloda gıttı kaskatın sonlarına denk geldı o yuzden calısmıyor dıye bır kanaat olusturdu bnde, yrn bakcam bakalım

Yarın catıda ucu bulcam, santralın ılk cıkıslarına takacagım tahmınımle calıscak elde ettıgım bılgıyı de paylasırım. Bnce kaskatlı uydu santralı oldugu ıcın adaptorun gucu yetersız secıldı dıye dusunuyorum. Bnm o kabloda gıttı kaskatın sonlarına denk geldı o yuzden calısmıyor dıye bır kanaat olusturdu bnde, yrn bakcam bakalım
bazen şöyle bir şey oluyor onun için sormuştum.
Daireye tek kablo giriş yapılır daha sonra bu girişler odalara çoklayıcı ile dağıtılır.
Bu şekilde bir dağıtım olduğunda. bütün uydu alıcılar açık olduğunda sorun yaratıyor. bazı kanallarda gitmeler. sinyal kayıpları.
Ben bunun üzerinde durdum.
Belki bunun da bir faydası olur
Bende kurulu sistem şu şekilde mesala
dört oda bir salon var
salon kısmına ayrı hat çektirdim.
diğer kalan odaların tamamına tek hat üzerinden çoklayıcı ile dağıtım yaptırdım.
iki televizyon sorunsuz izleyebiliyorum.
ama diğer odalarda televizyonu açtığım anda görüntüler gidiyor
60622

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri