Uydu sinyal bulucu bir cihaz alacam hangisi yada hangi model daha iyi

slm arkadaşlar uydu sinyal bulucu bir cihaz alacam ama hangi model yada hangisi iyi olur bir çok çeşit gördüm bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim kolay gelsin

magicfinder öneririm

eynen sinyali bulduğunda geciktirmeden uyarıyor sinyal seviyelerini gösteriyor birde bataryası uzun dayansa çok güzel olacak ama iyi dayanıyor yinede sabahtan akşama kadar uydu işi yaparsan yanında şarj cihazınıda götür :)

kimin tasarımı :D
batarya daha uzun gidecek yeni modelinde ve HD olacak. tft ekran üzerinde osd ile göstericem yeni modelde.

evet :D

şimdi yenisini tasarlıyorum. magic finder hd. tft renkli ekranda hem görüntü alıcaksınız hemde değerler osd ile ekrana çıkacak.
birde coaxiel kablo boyunuda söyleyecek.
istanbulda bir firmaya yapıyorum bu ürünleri procenter.

tebrik ederim

kablo boyunu merak ettim onu nasıl hesaplıyor her kablonun kalitesi değişik

sabit bir rc osilator kuruluyor. burada r atıyorum 10k c ise 10nf olsun. burada oluşan frekans sabit bir değer olarak sayılıyor. c ye paralel bağlanan herhangi bir kablo içerisindeki di elektrik katsayısından dolayı bir kapasite oluşturuyor ve bu kapasite bizim c ye paralel olduğundan frekans azalıyor. işte bu azalma neredeyse çoğu axial yapıya sahip kablolarda 50mt ye kadar ölçüm yapılacak seviyede lineer oluyor.

böyle düşündüm fakat kablonun malzemesine göre di elektrik katsayısı farklı olmazmı mesela bazıları katman katman arasında alüminyum folyo var aralarında kapasite farkı oluşur diye düşünüyorum buda kablodan kabloya değişir x kablosunu doğru ölçüyorsa y kablosunu yanlış ölçer gibi :)

böyle düşündüm fakat kablonun malzemesine göre di elektrik katsayısı farklı olmazmı mesela bazıları katman katman arasında alüminyum folyo var aralarında kapasite farkı oluşur diye düşünüyorum buda kablodan kabloya değişir x kablosunu doğru ölçüyorsa y kablosunu yanlış ölçer gibi :)

bunun içinde menüsü olacak. 1mt lik tanıtım kablo çeşitleri ile ölçülecek kablo cinsi tanıtılacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri