UYDU Recever ile uzaktan lamba vs kontrolü

hitachi30

Üye
elimde suny marka çalışır durumda ANALOG (şu anda modeli aklımda değil) çalışır durumda
ve yine suny d3030 DİJİTAL uydu recever var.
DİJİTAL recever arızalı ve uydu sinyalini alamıyor.TÜM EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (MENÜ SES VS görüntüleri ekrana geliyor.) tamire verdim ve yüksek ihtimalle tamir edilemeyecek.

D3030 'A BAKTIM; besleme kartındaki çıkışlarda yazılan voltajları tam ölçtüm.fakat uydu kumandasından kapattığım halde voltajlar değişmedi.

AMACIM :
dijital yada analog UYDU receverın kumandası üzerinde ki tuşları kullanarak herhangi bir lamba vs alıcıyı aç kapa vs işlemler yapabilmek.

Kumandaya bastığımda recever içinde kontrol edebileceğim bir voltaj ile röle transistör vs yardımıyla bir yada birden çok alıcıyı kumanda etmek mümkünmüdür.

dijitak suny D3030 'A BAKTIM; besleme kartındaki çıkışlarda yazılan voltajları tam ölçtüm.fakat uydu kumandasından kapattığım halde voltajlar değişmedi.

henüz deneysel ayrıntılı ölçüm yapamadım ama beyin cimlastiği bakımında ilk düşüncelerim.:
analog recevera bakamadım fakat diqek kontrolü gibi birşey vardı sanırım.
dijital receverda antene 12v gönderen bir bölüm vardı burayı kullanabilirim diye düşünsenmde , buraya erişim içinde , bir tv görüntüsü lazım.
DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUM.

Hiç uğraşma Hazır uzaktan kumandalar var infarujukled li onlardan yapabilrsin...

dostum sen yine düşün, sana projeyi gondereyimde artık sana kalmış yaparmısın yapmazmısın orasını bilemem..
ekte projeyi paylaştım devre denenmiştir işe yarar yinede...

selametle

Ekli dosyalar

• ır kumanda.jpg
    ır kumanda.jpg
    96.8 KB · Görüntüleme: 115

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9