Uydu kanal aramada frekans saçmalığı.

huh

Profesyonel Üye
Tvlerin bizi bu frekanstan izleyin diye verilen frekans numaraları tüm uyduyu toptan tarıyor.

Sadece kendi yayınlarının olduğu transponder numarasını neden vermez bunlar?!...

Kaç oldu komple arama yaptı uydu. 45 dk dan da aşağı sürmüyor bi arama.

Kanallar için sürekli güncel transponder listesini veren bir yer varmıdır?

uydu cihazında Şebeke arama özelliği varsa 12380 V SR:27500 üzerinde arama yaptığınzıda tüm kanalları otomatik bulması gerekli

Otomatik buluyor, sorun yok. Ama 148 transponder tarayıp 45 dk sürüyor.

Ben sadece eksik kanalları bulsun istiyorum. 12685 H 27500 veriyor çoğu. Sadece bu transponderi tara dememe rağmen 148 transponder tarıyor.

Neyse bi 45 dk daha yedi az önce. Buldum çıkmayan kanalları.

@arkaplan teşekkürler. Ama linklerdeki frekanslarda otomatik arama yapan kanallar.

Tkgs var ama oda kafasına göre takıldığı için sevemedim bir türlü. Siliyor, eklediği kanalı rastgele ekliyor vb.

Ayrı bir menü yok. Genel aramada transponder ve uydu seçeneği var. Uydu dersek tamamını , transponder dersek sadece o frekansı arıyor. Ama verilen frekans otomatik arama frekansı ise, transponder desekte tümünü arıyor.
Kanallar kendi frekanslarını bilmiyor ve genel arama frekansını veriyorlar. Sorun burada.

12685 H 27500 yayınımız diyor. Bu frekans tüm uyduyu arıyor. Bakınca bulunan kanal frekansı başka görünüyor.

Ayrı bir menü yok. Genel aramada transponder ve uydu seçeneği var. Uydu dersek tamamını , transponder dersek sadece o frekansı arıyor. Ama verilen frekans otomatik arama frekansı ise, transponder desekte tümünü arıyor.
Kanallar kendi frekanslarını bilmiyor ve genel arama frekansını veriyorlar. Sorun burada.

12685 H 27500 yayınımız diyor. Bu frekans tüm uyduyu arıyor. Bakınca bulunan kanal frekansı başka görünüyor.

Transponder tarama ya girdiğinizde evet sadece o frekansı taraması lazım. Ancak bazı kanallar frekanslarının içinde diğer kanallarında frekans bilgilerini barındırabiliyor. Bu noktada transponder tarama ya girdiğinizde network , şebeke tarama özelliğini kaldırmanız gerekiyor. Böyle bir seçenek olması lazım.

Yoksa dediğiniz gibi tarama tüm uydu kapsamında olduğu için çok uzun sürüyor.

Uydu cihazınızın yada akıllı tv ise marka modelini belirtir misiniz? Bende inceleyeyim.

• Beğen
Tepkiler: huh
Network kapatılınca oldu. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri