Uydu Cihazı Tv Görüntüsünde Donma Sorunu

gönderdm zaten ;)

garip olacak ama aynı sorun bende de var. şuna dikkat etsen kesilmeler sırasında kuş uçak vb bir şey geçiyor olabilr mi çanağın önünden? kanal isimleri vermişsin ama sana o kanallardayken denk gelmiş olamaz mı? benim sorunum uçakla ilgili mesela. ilk zaman uydudan mı diye şüphelendim ama sonradan farkettim..

teşekkür ederim ilgine fakat sorunum çözüldü benim ve sürekli olan birşeydi anlık birşey değildi.

çanak ayarın tamsa +3.3 +5 volt üzerindeki kondansatör değiştir goldmaster 9400 ise +8 volt düşük geliyor

denedim biraz geç oldu ama lnb yi kendi ekseni etrafında hareket ettirip ince ayarı denedim fayda etmedi içini açtım güç kartında bir adet 25v 1000uf kondnsatör arkası hafif şişmiş gibiydi değiştirdim sorun çözüldü.Teşekkürler.
sorunun çözümü yukarıda yazıyor ilk içine bakın sorunsuzsa diğer seçenekleri değerlendirin kolay gelsin

denedim biraz geç oldu ama lnb yi kendi ekseni etrafında hareket ettirip ince ayarı denedim fayda etmedi içini açtım güç kartında bir adet 25v 1000uf kondnsatör arkası hafif şişmiş gibiydi değiştirdim sorun çözüldü.Teşekkürler.

benzer sorun bende de var. (model Hiremco zapper hd 2). ciha açılır açılmaz bir kaç saniye kanalı gösteriyor sonra donuyor cihaz. hiç bir tuşu da çalışmıyor. ( ama anten kablosunu çıkarıp açarsam cihaz donmuyor) (1-2 gün cihaz dinlenirse kanalı gösterme süresi 30 saniyelere çıkabiliyor)
aynı şekilde içini açtım güç kartında 10v 1000uF kondansatör şişmişti. Elimde 25v 470uF 2 kondansator vardı onları paralel lehimledim ama sorun çözülmedi. 25v 330uF 3 adet kondansatör paralel bağladım yine düzelmedi.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri