Uvc lamba

saruzeybek

Üye
merhabalar,
ev akarlarına allerji olan bir öğlum var. koruma amaçlı UVC lamba alıp kullanmak istiyorum ancak sadece lamba yeterli olmuyor sanırım. lambanın duyu balastı fişi vb. hiç bir yerde evde kullanılabilecek şekilde takım bulamadım. Aliexpress vb de var ancak hem pahalı hem de çok geç teslim ediyorlar.
evde kendim 30w bir lamba aldığımda nasıl kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz?
şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

1- UV son derece tehlikelidir, uygun şartlar sağlanmaz ise sağlık açısından derece tehlikelidir
2- konu üzerinde bilgi beceri ve yeteneğiniz yoksa lütfen siz yapmayınız.
3-sağlık gerçekten çok önemli lütfen bu düşüncenizin kendi fikriniz olmadığını söyleyin ve tıbbi destekle bu konu üzerinde hemfikir sahibi olduğunuzu belirtiniz.
özellikle link vermiyorum. tekrar söylüyorum, tıbbi bilgisi olan uzmanlardan yardım ve destek alınız.
bir zamanlar kullandığım için, hala korkuyorum, naçizane benim fikrim

merhabalar,
ev akarlarına allerji olan bir öğlum var. koruma amaçlı UVC lamba alıp kullanmak istiyorum ancak sadece lamba yeterli olmuyor sanırım. lambanın duyu balastı fişi vb. hiç bir yerde evde kullanılabilecek şekilde takım bulamadım. Aliexpress vb de var ancak hem pahalı hem de çok geç teslim ediyorlar.
evde kendim 30w bir lamba aldığımda nasıl kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz?
şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
merhabalar.. seansı 400 liradan uzman tedavisi görüyorum ev akarı ve tozuna alerjili kızım var benimde arı ve polene var.. bu virüs ve normal ınfuelenza virüsüne karşılık bu lambayı aldım.. tüm organizma ve virüslere bayt mite yatak mikrobuna karşıda etkili bu lamba çalışırken odada bitki evcil hayvan veya insan içerde olmamalı.. bakılmamalı ilk izlnim bişey yapmıyor olabilir.. alacak olursan lambayı KENDİNİ ŞARTLIYACAKSIN KESİNLİKLE YASAK BAKMA.. çalıştır yarım saat sonra çek ..alacaksan da küçük alma 30 watt 90 cm olan ideal tüm odaya aynı etkiyi verebiliyor.. ben ilk küçük aldım faydasını görünce büyüğünü kaptım hemen.. küçüğü odada gezdirmezsen her yere etki edemeyecek.. ee tehlikeli ikide bir cek git yer değişitir tekrar tak.. uzun kablo yaptım bir odaya yerleştirip diğerinde fişe takıyordum.. birde cürük sarımsak kokusu bırakıyor ozon gazı.. 5 dak sonra etkisi geçiyor lamba cekilince .. fazlası olamamak kaydıyla insana faydası var .. ortamda mantar küf oluşumunu engelliyor muş bu 3 oksijen atomlu ozon ... içine cektiğinde gazın değdiği diger mikropları etkiliyormuş... böyle yazdım olay abartılmamalı ama .. uyku bozukluğu olanlara veya bağışıklık sıstemi zayıf olanlara ozon tedavisi uygulanıyormuş herhalde diğer mikroplar ölünce bağışıklık sistemin rahat ediyor.. şimdi doktorun verdiği puf u ventolin ve floksitayt ı kullanmadığım halde kızımın öksürük nöbetleri gitti ben rahat uyku uyuyorum kendimide hiç olmadığım kadar rahat hissediyorum ... eminimki doktora bu lambayı aldım kullanıyorum desem bin dereden su getirecek kullanma diyecek .. müşteri kaybediyor.. 2 günde bir kullanıyorum lambayı bu anlattıklarım tamamen kendi tecrübelerimdir. nolur bu yazıyı lambayı alıp kullanma tavsiyesi olarak değil kullanmış birisinin tecrübeleri olarak değerlendirin... o lambanın ünü cilt kanseri ve kalıcı körlük olduğu unutulmamalı bir saniye bile bakılmamalı yanıyorken ellenmemeli .. ortaya bırakıp çıkıyorum diğer odadan fiş takıyorum zaten belli calıştıgı kapı altından zaten karanlıkta işe yarıyor ... şahsi görüşme göre bu lambayı bu ülkede hiç kimse tavsiye edemez sıcak su virüse iyi geliyor dediklerinde millet 50 derece suyu içip gırklağını yakmış bu lamba çözüm deseler buna sarılıp yatacakların sayısını bilemiyorum ... fotografta elbiselerimizi dışardan geldiğimiziçin ışığa bıraktık oradan çekildi..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    28.5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Göz ve cilt sağlığını küçümsemeyin, gerekli gözlük ve ekipmanı temin edin öyle kullanın sağlıklı günler dilerim.

Göz ve cilt sağlığını küçümsemeyin, gerekli gözlük ve ekipmanı temin edin öyle kullanın sağlıklı günler dilerim.

merhabalar .. lamba yanıyorken kesinlikle kimseyi tutmuyorum ortamda kendimde dahil kendimde dahil .. bu sayende onun hasarına maruz kalınmıyor sonuçta çalışıyorken zararlı sadece.. tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ederim

Merhabalar!
UV-C ile sterilizasyon sağladığınız odayı işlem bittikten sonra havalandırmayı ihmal etmeyiniz! Bu da hayati önem taşıtan bir detay...
Ayrıca uzman kimyager ve teknisyenlerle fonksiyonlu UV-C lamba üretimi yapmaktayız. Tedarik etmek isteyenler 05510166403 WhatsApp'tan iletişime geçebilirler. Laboratuvar, hastane, eczane ve tüm klinik ortamlarda m²'ye göre montajı yapılabilir ve profesyoneller tarafından güvenle kullanılabilir. EV VE İŞ YERLERİ İÇİN KULLANIM KILAVUZU DİKKATE ALINMALIDIR! AKSİ HALDE ÖLÜMCÜL SONUÇLARA SEBEBİYET VERİR!
UV-C yöntemi çok şart olmayan bölgelere (ev, iş yeri vs.) uv-c uygulamaktan kaçınmalıyız! Uçaklarda, toplu taşıma araçlarında UV-C sterilizasyon yöntemi bazı ülkelerde kullanılmaktadır. Ama dünya çapında herkes sterilizasyon için bu yöntemi kullanırsa ve geceleri şehir ışıklarının UV-C ışık olduğunu görürsek eğer, atmosfer ciddi anlamda tahrip olur ve bu durum tüm canlıların sonunu getirir! Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek...
"Yüksek sıcaklık virüsü öldürür haberlerini duyan ve duş alırken cildini yakan insanları örnek gösterip, bu UV-C lambaya da sarılıp uyurlar malesef!" Bu örnekte belirttiğiniz gibi riskli ürünlerin sadece belirli koşullarda kullanılmasını ve bu koşulları içeren bölgelere teslimat yapılmasını savunuyorum; çevre sağlığı ve canlı yaşamının geleceği adına...

Ekli dosyalar

• IMG_20200422_021721.JPG
    IMG_20200422_021721.JPG
    117.4 KB · Görüntüleme: 15
Ben buradan https://www.aliexpress.com/item/32899271854.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.71944c4dQA27QH iki tane aldım,tanesi 15$ ve 20 günde geldi,led li oldugu için ömrünün daha uzun olacagını tahmin ediyorum.Bir tanesini mutfak tezgahının altına taktım ve sonoff akıllı ev sistemine bagladım.Gece kimsenin olmadıgı saatlerde (saat 02 ile 04 arası)otomatik olarak acılıyor ve kapanıyor.Ne derece etkili hiçbir fikrim yok.
CE belgesi var yazıyor ancak çinlilere ne kadar güvenilir siz düşünün.

yazdıklarınızda tamamen haklısınız ama halı tozundaki bakteriler hayatımı bunca etkiliyor nefes almamda bile rahatımı bozuyorsa günde yarım saat o lambayı kullanmam benim acımdan hayat kalitemi yükseltecekse (güvenlik kurallarına uymam dahilinde ) kullanırım. dünyaki canlı popilasyonun küresel ısınma semposyumu için 80 ülke liderleri uçakları ve özel yer araclarının yanlarında götüren devlet liderleri tek imza icra edip dönmeleri daha fazla etkiliyor bu lambadan .. işte hep bilince geliyor kullanım amacı ve bilinci ben bilim adamı değilim lambanın en yakın evresine maksimum tesiri 20 saniyemiş ben oda için kullanıımı 15 dakikaya indirdim .. zaten 3 günde bir kullandığım icin ortamda üreme olamıyor .. 10 dakika olarakta denicem ... ama millet bunu böyle değerlendirmez işte .. maalesef .. o ev akarını halı kullanmadan denedim .. yorganda kaldı özelini aldım çokta farketmedi camı acma polen gelmesin ortamı havalandır akar ölsün .. tezat içinde kaldım .. burnum her daim kapalı malum virüsten dolayı millet kaçar oldu yanımdan ben 20 yıldır çekiyoırum bunu kimse bilmiyor yakın cevrem hariç.. kimyasallar kullandım şimdi çoçuğum alerjen .. bu lamba kimyasalıda cıkardı hayatımdan tozuda kiride son 5 yıldır ağzmdan nefes alır hale gelmiştim , dişlerim çürüdü bu yüzdenmiş...2 aydır hayatım değişti DÜNYA VARMIŞ::
Ben buradan https://www.aliexpress.com/item/32899271854.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.71944c4dQA27QH iki tane aldım,tanesi 15$ ve 20 günde geldi,led li oldugu için ömrünün daha uzun olacagını tahmin ediyorum.Bir tanesini mutfak tezgahının altına taktım ve sonoff akıllı ev sistemine bagladım.Gece kimsenin olmadıgı saatlerde (saat 02 ile 04 arası)otomatik olarak acılıyor ve kapanıyor.Ne derece etkili hiçbir fikrim yok.
CE belgesi var yazıyor ancak çinlilere ne kadar güvenilir siz düşünün.
ledini bilmemde bence floresan lamba tarzı olan biraz daha agresif etkili olabilir .. bende zaman rölesi ve hareket sensörü ekledim .. lamba takılı olsa bile ortamda biri varken kapanıyor ve 30 watt 90 cm lamba olduğndan biraz 15 dakika yı yeterince etkili gördüğümden süreyi kısa tuttum.. banyo ve mutfakta bir seans fazladan tutuyorum .. o oluyor ..

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri