Ustalarım voltaj ayarlayıcıda, R050 SMD direnç, iki kablo ucu birbirine değdinde hemen yanıyor. yerine biraz daha dayanıklı hangi direnç takabilim.

ferdano

Üye
R050 SMD direnç yerine hangi direnci takabilirim?

Siz anladığım kadarıyla guc kaynağının çıkışını kısa devre yapıyorsunuz. Iki kabloyu birbirine dokundurmaktan anlaşılan bu. Buna neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Demekki guc kaynaginizin kısa devre koruması yok.

Kaynagi uygun şekilde kullanın.

Yazdığınıza gore direnciniz 1 ohmun yarısı , kısa devre olmuş olup etrafındaki başka elemanlarda zarar görmüş olabilir ?
Ustam sadece direnç yanmış diğer elemanlar sağlam.
0.50 direnç yerine 1 ohm taksam yada üstü sıkıntı olurmu?
Siz anladığım kadarıyla guc kaynağının çıkışını kısa devre yapıyorsunuz. Iki kabloyu birbirine dokundurmaktan anlaşılan bu. Buna neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Demekki guc kaynaginizin kısa devre koruması yok.

Kaynagi uygun şekilde kullanın.
Üstadım Aynen kısa devre koruması yok . İki kabloyu bilerek değdirmiyorum. Bazen dalgınlığa geliyor değiyor.

Ustam sadece direnç yanmış diğer elemanlar sağlam.
0.50 direnç yerine 1 ohm taksam yada üstü sıkıntı olurmu?

Üstadım Aynen kısa devre koruması yok . İki kabloyu bilerek değdirmiyorum. Bazen dalgınlığa geliyor değiyor.
0.50 ohm direnc muhtemelen akim limitleme direncidir. 1 ohm takarsaniz vereceği akımın yarısı degerde limitleme yapması lazım.

Birde takacağıniz direncin wattli olması lazim üzerinde isi oluşacak.

Kısa devre durumu için sürekli kullandığınız bir adaptor ise cikisina cam sigorta takın. Rahat edin.

0.50 ohm direnc muhtemelen akim limitleme direncidir. 1 ohm takarsaniz vereceği akımın yarısı degerde limitleme yapması lazım.

Birde takacağıniz direncin wattli olması lazim üzerinde isi oluşacak.

Kısa devre durumu için sürekli kullandığınız bir adaptor ise cikisina cam sigorta takın. Rahat edin.
Cevabınız için teşekkür ederim. Koruma olarak Cam sigorta taktım. Ancak yeterli gelmedi atmadı.
0.05 lik direncin renginide bulamadım. alet o değeri ölçemiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Koruma olarak Cam sigorta taktım. Ancak yeterli gelmedi atmadı.
0.05 lik direncin renginide bulamadım. alet o değeri ölçemiyor.

Güç kaynağınız kac amper gücünde ve siz kaç amperlik sigorta taktınız?

O değerdeki direncleri normal olcu aletleri ile olcemezsiniz. Size miliohmmetre lazim.

Yada üzerinde değeri yazan direnc alacaksınız.

Güç kaynağınızi komple girebilir miyiz? Resim?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri