Ustalık Belgesi-Teknikerler ve Teknisyenler

arkadaşlar 4 yıllık meslek lisesi okuyan arkadaşlar, yeni kanuna göre diplomayla birlikte işyeri açma belgesinide veriyorlar.

hayırlı işler arkadaşlar açık öğretimde endüstürü meslek lisesi elektrik-elektronik dışarda okusam mezun olduktan sonra akat belgesine baş vura bilirmiyi,m yoksa sadece elektrik bölümümü okumam lazım hayırlı işler

selam Arkadaşlar sorum olacak ustalık belgesinden önce MEB tarafından 1.sınıf 2.sınıf 3. sınıf yetki belgeleri vardı şimdi bilmiyorum acaba bunların karşılığı ne teşekkürler

arkadaşlar benim çıraklık eğitim merkezinden kalfalık belgem var fakat ben kendime ait bir elektirikçi dükkanı açmak istiyorum bunu için gerekli evraklar nelerdir lütfen yardımcı olunuz
teşşekkürler

arkadaşlar ben metal işleri mezunuyum elektirik enerjisi iletim dağıtım bölümünden tekniker
belgesi alabilirmiyim .2010 tercih klavuzunda alan içi göstermiş.bu bölümü tercih ettim.teşekkürler.

selam arkadaşlar ben eml metal işlri mezunuyum elektirik enerjisi üretim iletim dağıtım dan
mezun olursam metal işleri teknikerlik ünvanı alırmıyım.teşekkürler.

ustalık belgesini alırken verilen bir ücret var bu yasalmı acaba bilgisi olan varmı

elektrik teknikerlerinin hakları TÜRKİYE de azbence bu avrupa ülkelerinde daha farklı. keşke daha fazla yetkimiz olsa

açık öğretim meslek lisesi ne kayıt olun dışardan okuyarak ve hafta içi saat 5te size yakın endüstri ticaret meslek lisesinde okuyarak lise mezunu olursunuz ve 2 yıllıkta üniverste okursunuz ustalıkla kalfalıkla uğraşmayın onlarda okumayla sınavla zaten sadece ustalıkta en az 6 ay vergi ödersen direk sınava ve uygulamaya giriyorsunuz

size tavsiyem size en yakın halk eğitim merkezine gidin...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri