ustalık belgesi ile ilgili yardım

aaylmaz

Üye
arkadaşlar ustalık belgesi almak için belgeleri toplayıp bu gün okula teslimettim meslekte 10 yıllık ssk lı çalışmışlıgım var benim daha önce konuştugum okul bana direk olarak ustalık belgesi alabilirsin demişti bu günki ise önce kalfalık alacaksın öyle bir şey yok dedi sizce dogrumu kalfalık alırsam usta belgesi ne zaman alırım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kalfalıgı alırsan bu sınavlarda 3-4 ay sonra tekrar sınavlar var ozamanda ustalığı alırsın benim bildiğim 8 sene üzeri meslekte celışan direk ustalık alıyor biliyordum

dün tekrar ssk gün dökümünü hesapladım 12 yıl yapıyor

ssk. yılınıza göre ,kursa giderek kalfalık ve ustalık belgesi yada kursa katılmadan sadece sınavlara katılarak ustaklık ve kalfalık belgesi alma gibi durumlar var.bunu en iyi çıraklık eğitim merkezleri biliyor.örneğin:E.M.L. elektrik bölümü mezunu na elektrik bıranşında ustalık belgesine ihtiyaç duyulmaz iken , iklimlendirme ve ya branşı dışında meslek dalı için ustalık belgesi alarak denklik alma zorunluluğu var.

meslek lisesi mezunuysan seneye gerek yok direk kalfalık belgesi alırsın,değlisen de en kötü ihtimalle sınava girer alırsın zaten...

babam bağış diye bişey var ustalık belgesi için ben bile 20 tl verdim 12 yıl bu işte çalıştığını belgeleyebiliyorsan tamamdır acele et ilerde okul mezunu olmadan verilmiyecek verilme sebebi uzun yıllar bu mesleği yapanlar mağdur olmasın diye veriyorlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri