Usta öğretici belgesi

Bir haftalık kursa gidiyorsun orada eğitim veriliyor ama kolay sonra sınava giriyorsun sınav da çok kolay alırsın belgeyi

bu benim iş yeri açma belgem ustalık belgesi yerne geçer mi sizce ??

onu bilemiyorum ama işyeri açma belgesi ustalık belgesi olarak biliyorum siz elinizdeki belgeyle çıraklık eğitime sorun bu konuyu kanunlar değişti benim zamanımdan bugüne onlar daha doğru cevap verir

Meslek lisesi diploması hikaye
Git çıraklık eğitimden ustalık belgesi al
Sonrada usta öğreticilik belgesi al
Yanında stajyer veya çıraklık okulundan öğrenci alıp çalıştırman için şart
Ben 6 yıldır bu şekilde çalışıyorum

Meslek lisesi diploması hikaye
Git çıraklık eğitimden ustalık belgesi al
Sonrada usta öğreticilik belgesi al
Yanında stajyer veya çıraklık okulundan öğrenci alıp çalıştırman için şart
Ben 6 yıldır bu şekilde çalışıyorum

benim dükkanım yoktur kimseyi alış çalıştırmayacam yanımda iş bulma anlamında bana bir faydası olurmu ????

peki ustalk belgesi nasıl alacaz ?? benim işyeri açma belgem var onun altında şu ibare yazıyor : Bu belge 3308 sayılı mesleki eğitim kurumunca düzenlenen ustalık beşgesine tanınan bütün hakları kapsar yazıyor bu nasıl olacak ???
birde stajer yetiştirmenin dışında bir işe yaramaz mı ? iş bulma anlamında ???
Ustalık belgesi farklıdır usta öğretici belgesi farklıdır. Usta öğretici belgenin olması sana şöyle bir fayda sağlar eğer işyeri sahibi yanında stajyer bulundurmak istiyorsa usta öğretici belgesi olan birisi gerekir. Ama genelde ustalar bu belgeyi kendileri de alıyorlar.

İşyeri açma belgesi ustalık belgesi yerine geçer.

Ben 58 yaşındayım calismiyormus guzelik uzmani diplomam ve öğretici ustalık diplomam la Manukurcu ustalık diplomami kiraya vermek istiyorum bana yardımcı olacak özelliklere sahip olan kişilerin yardımını bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri