Usb uzatma kablosu 12v 5v düşürme

lolman

Üye
usb wifi adaptörün kablosunu 15 metre uzatacağım. bilgisayarın usb'sinden 5v 500ma değer çıkıyor yani cihaz bu değerlerle çalışıyor. Usb bilgisayara takıp uzattığımda 15 metre kablonun ucunda 3v ölçüm çıkıyor yani kablo uzadığı için direnç düşüyor. Ben de 12v adaptör bağlayıp bilgisayardaki gücü devre dışı bıraktım. Yani bilgisayara giden usb de sadece yeşil ve beyaz kablolar bağlı . 12v adaptör bağlıyken 15 metre kablonun ucunda gelindiği zaman bu arabalarda kulladığımız çakmaklık 12v-5v dönüştürücü aparatını kullandım. Kırmızı ve siyah uçlarına ölçüm yaptığımda tam 5v alıyorum cihazı takıyorum cihaz çalışıyor görünüyor ışığı yanıyor fakat bilgisayarda hiçbir tepki vermiyor cihaz algılamıyor bile sıkıntı nedir acaba . Kablo uzunluğundan dolayı data alışverişi mi olmuyor ?
Bu internette satılan usb uzatma kabloları var onların ucunda kutu gibi birşey var üstelik onlar dışardan harici besleme de almıyor ama çalışıyor.

Son düzenleme:
12 volt ile uğraşma.
Tel şarj aleti veya powerbank ile wifi adaptörün yanından direk 5 volt ver.
Çalıştırırken hepsini aynı anda devreye al.Yoksa bilgisayar görmez.

usb kabloya gücü bilgisayarın çıktığı yerden vermem gerekiyor . Diğer türlü kullanışsız oluyor

O zaman ya kabloyu kalınlaştır,yada bilgisayarın oradan 7 volt civarı gönder(kaç volt düşüm oluyorsa)
Çıkıştan 5 volt al

Deneyeceğim eğer ki yapamazsam şu kablodan alacağım bu kablonun 2 çeşidi var 5 metre ve 10 metre olanı . 2 tane 5 metre alıp birleştirmek mi yoksa direk 10 metre mi almak mantıklı 5 metre olandan alıp birleştirirsem ortasında 2 tane tekrarlayıcı olacak. 10 metre olanda 1 tane tekrarlayıcı var.

Ekli dosyalar

• 187466799z.jpg
    187466799z.jpg
    12.1 KB · Görüntüleme: 10
Benim bildiğim usb 5 metreden sonra sapıtıyor.
2 adet alman mantıklı gibi.

Her temas noktası her soket az da olsa kayıba sebep olur, nerde okuduğumu hatırlayamayacağım fakat usb için son sınır 10m diye aklımda.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri