USB soket iptali nasıl yapılır?

nefesalmak

Üye
Merhaba, resimde görülen mor ışık ledlerinin olduğu kart üzerinde, sol altta bir mikro USB soketi vardı. Sanırım zayıf bir lehimleme yapılmış ki kabloyu takarken düşüverdi. Yeniden lehimlemek mümkün mü bilmiyorum ama mümkünse bile beni aşar gibi duruyor. USB kabloyu lehim görülen noktalara lehimleyebilir miyim? Veya elimde muhtelif voltajlarda adaptörler var. Onları kullanarak bir çözüm üretilebilir mi? UV ile sertleşen bir epoksi kullanıyorum ve şuan bütün işim durdu. Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.
20211204_102547.jpg

Kart şu an resimde durduğu şekilde 2 pin çıkış verilmiş. Bu pinlerden sağdaki 5 voltun eksi ucu, soldaki ise 5 voltun arti ucu. Buraya bu şekilde bağlantı yaparsanız calisir.

images (5).jpeg

Kart şu an resimde durduğu şekilde 2 pin çıkış verilmiş. Bu pinlerden sağdaki 5 voltun eksi ucu, soldaki ise 5 voltun arti ucu. Buraya bu şekilde bağlantı yaparsanız calisir.

Ekli dosyayı görüntüle 83122
Serkan Bey teşekkürler. Soketi karta lehimleme imkanım yok. Ama 5 voltluk bir adaptörüm var. Onu lehimleyebilirim. Uygun olur mu?

Serkan Bey teşekkürler. Soketi karta lehimleme imkanım yok. Ama 5 voltluk bir adaptörüm var. Onu lehimleyebilirim. Uygun olur mu?

Uygundur. Dediğim şekilde yöne dikkat ederseniz sorun yok.

Üstad muhtemelen sizi yanlış anlıyorum ama 2 şekilde denedim, resimlerdeki gibi. Notmalde düğmeye basınca yandığı için düğmeye kıskaç taktım devamlı ON konumda olsun diye. Ama sonuç alamadım. Neyi yanlış yapıyorum?

Ekli dosyalar

• 20211204_132114.jpg
    20211204_132114.jpg
    444.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 20211204_132109.jpg
    20211204_132109.jpg
    408.4 KB · Görüntüleme: 9

Kartta resimde duruş şekline göre sağa 5 volt kaynağın eksi, sol pine ise arti ucu baglamanizi söylemiştim.

Kablonuzda kırmızı işareti arti olur genelde. Buna göre ters voltaj vermiş görünüyorsunuz.

Screenshot_20211204-133925_Chrome.jpg

Haklısınız. Yazmayı unutmuşum, ben her iki şekilde de denedim. Siz yazarken 2 kere "sağdaki" diye yazmışsınız, ben hangisinde hata yaptığınızı sormak yerine 2 türlü de denedim 🤣🤣. Ama değişen bir şey olmadı. Bir detay daha vereyim. Kullandığım adaptör 1 Amper 5 Volt değerlerinde. Burada bir sorun olabilir mi?

Haklısınız. Yazmayı unutmuşum, ben her iki şekilde de denedim. Siz yazarken 2 kere "sağdaki" diye yazmışsınız, ben hangisinde hata yaptığınızı sormak yerine 2 türlü de denedim 🤣🤣. Ama değişen bir şey olmadı. Bir detay daha vereyim. Kullandığım adaptör 1 Amper 5 Volt değerlerinde. Burada bir sorun olabilir mi?

Sorun anahtarla gibi. İki türlü de denediyseniz ya ledlerin oradaki sürücü entegresi gitti yada on of anahtari tam geçirmedi.

Ölçü aletiniz var mı?

Var. Ama sadece 20 ye getirip pillerin sağlam olup olmadığını ölçmede kullanabiliyorum. 🤭

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri