USB den Müzik Çalarken Gelen Hışırtıyı Nasıl Yok Ederim?

omuraycil

Üye
Arkadaşlar İmars marka 7" andorid double teypim var. Radyoda hiçbir sorun yok ama usb flash bellek veya kendi hafızasındaki müzikleri oynatırken dip hışırtı sesi yapıyor müziği durdurunca kesiyor müzik başlayınca başlıyor ses ile artıp azalıyor ama rahatsız edip sesi kirletiyor bunu nasıl önleyebilirim.

araç veya tesisat ile alakalı değil aynısını evdede yapıyor.

Arkadaşlar İmars marka 7" andorid double teypim var. Radyoda hiçbir sorun yok ama usb flash bellek veya kendi hafızasındaki müzikleri oynatırken dip hışırtı sesi yapıyor müziği durdurunca kesiyor müzik başlayınca başlıyor ses ile artıp azalıyor ama rahatsız edip sesi kirletiyor bunu nasıl önleyebilirim.

Korsan müzikler kalitesiz olur. 320 kbps indirin ve editli videoları tercih etmeyin. Ses dosyaları transfer sırasında da zarar görür.

Korsan müzikler kalitesiz olur. 320 kbps indirin ve editli videoları tercih etmeyin. Ses dosyaları transfer sırasında da zarar görür.
Sadece Flac dinliyorum ve hepsinde aynı ayrıca kaynaktan gelen bi sorun değil bu usb belleği okurken gelen bi hışırtı hdd calısma sesi gibi düşünebilirsin

Sizdeki teybin aynisini bulup bir de onu dinleyin.

Teyplerin hepsinin ortak sorununun sebebi Audio DAC kalitesinin dusuk olmasidir.

Google da birz araştırdım, evet USB ile kullanımda bir gürültü var bunu azaltmanın yollarıda var ancak sizin şikayet ettiğiniz seviyenin ne olduğu önemli. Mesela dinlediğim bazı seslerde hışırtı ile beraber 1khz civarında bir sinyal duyuluyor. Gürültünün çok bariz olduğu, kısa bir ses kaydı gönderebilirseniz iyi olur.

Google da birz araştırdım, evet USB ile kullanımda bir gürültü var bunu azaltmanın yollarıda var ancak sizin şikayet ettiğiniz seviyenin ne olduğu önemli. Mesela dinlediğim bazı seslerde hışırtı ile beraber 1khz civarında bir sinyal duyuluyor. Gürültünün çok bariz olduğu, kısa bir ses kaydı gönderebilirseniz iyi olur.
bana bi mail adresi yazarsanız mail olarak göndereyim.

bana bi mail adresi yazarsanız mail olarak göndereyim.
Gönderdiğiniz 1. dosyada müzik yüksek olduğu için gürültü duyulamıyor, ancak diğer dosyalarda net olarak duyuluyor, haklısınız gürültü çok yüksek bunun için birkaç önerim olabilir;

1. Hifime DIY USB Isolator

2. Nobsound USB Noise isolator

Bunların ikisinide Aliexpresten 300-500TL aralığında alabilirsiniz
Sonuçtan mucize beklemeyin ancak işe yarar..

Son düzenleme:
Gönderdiğiniz 1. dosyada müzik yüksek olduğu için gürültü duyulamıyor, ancak diğer dosyalarda net olarak duyuluyor, haklısınız gürültü çok yüksek bunun için birkaç önerim olabilir;

1. Hifime DIY USB Isolator
2. Nobsound USB Noise isolator

Bunların ikisinide Aliexpresten 300-500TL aralığında alabilirsiniz
Sonuçtan mucie beklemeyin ancak işe yarar..
peki cihaz kendi hafızasından okurkende aynı sesi hısırtıyı yapıyor ama kendi hafızası önemli değil bellekten okurken genede hısırtıyı azaltırmı

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri