Usb Adaptör ile bağlantı ve veri akışı (yardım)

radmili

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Ben bir rc tekne yapmak istiyorum, ama kumanda olarak cep telefonumu kullanmak istiyorum. Cep telefonumda windows mevcut.

Hepsiburada.com : Everest EWN-686N 300Mbps Wireless-N Usb Adaptör ( 1 Km Menzil) | Bilgisayar

Yukarıda linkteki adaptörü alırsam. bunu bilgisayara bağlamadan bir derverye bağlayarak ve bu devrede programlanmış pic e ya da GPIO ya veri gönderip veri alacağım. (örneğin 1. motoru çalıştır, 2. motoru çalıştır, led yak, 1. motoru ters çevir ......gibi) bu mümkün mü acaba.

Ben bu rc tekne ile balık tutmak istiyorum bu nedenle fonksiyon çok fazla olacak....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Wireless'lara o kadar güvenme 1km / 2 olarak düşünmeni tavsiye ederim.

Bu modulu senin PIC vs.. tarafından sürmen gerekli yani USB'ye ait haberleşme alt yapısına ihtiyacın var. TCP protocolunu de çözdüğünü var sayıyorum.
Teknen host olacak vs..

Bunların dışında tabiki uzaktan kumanda edebilirsin.

Arkadaşlar merhaba,
Ben bir rc tekne yapmak istiyorum, ama kumanda olarak cep telefonumu kullanmak istiyorum. Cep telefonumda windows mevcut.

Hepsiburada.com : Everest EWN-686N 300Mbps Wireless-N Usb Adaptör ( 1 Km Menzil) | Bilgisayar

Yukarıda linkteki adaptörü alırsam. bunu bilgisayara bağlamadan bir derverye bağlayarak ve bu devrede programlanmış pic e ya da GPIO ya veri gönderip veri alacağım. (örneğin 1. motoru çalıştır, 2. motoru çalıştır, led yak, 1. motoru ters çevir ......gibi) bu mümkün mü acaba.

Ben bu rc tekne ile balık tutmak istiyorum bu nedenle fonksiyon çok fazla olacak....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri