Usb İnterface Kart ve Servo Motor Sürücü Bağlantısı Yardım

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Kingservo motor ve sürücü ile usb interface kartın bağlantısını hemde elektrik bağlantısını yapamadım. Yetkili bir kişiye ulaştım oda elektriği L1 ve L2 den verebilirsin dedi ve birde şema verdi ama pek bir şey anlamadım sormak istedim sizler yardımcı olur musunuz ? Servolardan anlamadığım için emin olmadan bağlamak istemedim.

Bana verilen bağlantı şeması aşağıda.

0.jpg

Aldığımız Usb İnterface Kart
373377434_503.jpg

Buda servo ve sürücü ile ilgili döküman
http://www.birlikrulman.com/resimler/urunler/KINGSERVO-KSDG_Manual_En_Ver.5_RP_r_KUPKR.pdf

Ekli dosyalar

• 0.jpg
    0.jpg
    7.7 KB · Görüntüleme: 114
l1 ve l2 motor güç devresi için. bunlara paralel olarak r ve t uçlarına da enerji vermeniz lazım.birlik rulman kataloğunda sayfa 20 de örnekleri mevcut

- - - Updated - - -

bu arada delta varken neden king servo kullandığınızı merak ediyorum

l1 ve l2 motor güç devresi için. bunlara paralel olarak r ve t uçlarına da enerji vermeniz lazım.birlik rulman kataloğunda sayfa 20 de örnekleri mevcut

- - - Updated - - -

bu arada delta varken neden king servo kullandığınızı merak ediyorum

Servolar alınıktı zaten :) yani ben almadım bir abimizin ben sadece toplamaya çalışacağım

Siz kendinize ait makinayi mi yapiyorsunuz. Yoksa bir musteriye ait bir makinayi mi ?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Kendime değil. Yakın bir dostumuz rica etti elektronik kısmını sen yaparsın diye öyle yani :)

dir pulse surerken aralara uygulanan voltaja gore direnc atilmasi lazim. Leafboy77 sitesine girip teknik dokumanlara ulasabilirsiniz.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

l1 ve l2 motor güç devresi için. bunlara paralel olarak r ve t uçlarına da enerji vermeniz lazım.birlik rulman kataloğunda sayfa 20 de örnekleri mevcut..

Yazıldığı gibi , 20. sayfayı incele.

Sonra , Connector I/F(SCSI II) pinleri , sana verilen şemadaki bağla.
Yapılan uyarıya dikkat et yani step ve dir pinlerine uygun direnç bağla.
Bunun için arabirim imalatçısının önerilerini izle.
Maximum step-pulse frequency is 200KHz , imiş buna dikkat et , bu değer encoder ile alakalıdır.

Ya panelden adım adım ya da pc-RS232 ile hazırladığın programı yükle.

Yazıldığı gibi , 20. sayfayı incele.

Sonra , Connector I/F(SCSI II) pinleri , sana verilen şemadaki bağla.
Yapılan uyarıya dikkat et yani step ve dir pinlerine uygun direnç bağla.
Bunun için arabirim imalatçısının önerilerini izle.
Maximum step-pulse frequency is 200KHz , imiş buna dikkat et , bu değer encoder ile alakalıdır.

Ya panelden adım adım ya da pc-RS232 ile hazırladığın programı yükle.

Adamın bana çizip gönderdiği şemadaki kart ne kartı ? Sordum cevaplamadı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri