USB çoğaltıcıya adaptör takmak

Anladım galiba. Amacımız ana USB portuna elektrik girmemesini sağlamak galiba.
çok doğru, bazen bir şeyleri anlatırken yanlış bilgi verebiliyoruz veya anlaşılabiliyoruz. bir kaç tekrar yaptıysak affola.

çok doğru, bazen bir şeyleri anlatırken yanlış bilgi verebiliyoruz veya anlaşılabiliyoruz. bir kaç tekrar yaptıysak affola.
Yok ustam, siz güzel anlattınız da, benim diyotlar ile pek aram olmadığı için anlayamadım. Şimdi çözdüm işi. :)

Dün gece yatmadan önce aklıma gelmişti, acaba anakarta gitmemesi için diyot gibi bişi gerekir mi diye, bugün mesajınızı görünce doğruladım. Peki bu diyotların belirli bir değerleri falan var mı? Yani herhangi birini kullansam sorun olur mu?

Yok ustam, siz güzel anlattınız da, benim diyotlar ile pek aram olmadığı için anlayamadım. Şimdi çözdüm işi. :)

Dün gece yatmadan önce aklıma gelmişti, acaba anakarta gitmemesi için diyot gibi bişi gerekir mi diye, bugün mesajınızı görünce doğruladım. Peki bu diyotların belirli bir değerleri falan var mı? Yani herhangi birini kullansam sorun olur mu?
en küçük değerde olanını kullan bence yüksek voltaj yok yüksek amper yok

en küçük değerde olanını kullan bence yüksek voltaj yok yüksek amper yok
Tamam o zaman. Elime ilk geçeni kullanırım. Yani eğer hepsi aynı değerde ise.

Bir de, 100UF civarı kapasitor koysam bir sorun olur mu? Veya bir faydası olur mu?

Tamam o zaman. Elime ilk geçeni kullanırım. Yani eğer hepsi aynı değerde ise.

Bir de, 100UF civarı kapasitor koysam bir sorun olur mu? Veya bir faydası olur mu?
olur bu çoklayıcıda neler kullanıyorsun güç tüketimini hesapla, basit bir telefon şarj cihazı bile yeter sana

olur bu çoklayıcıda neler kullanıyorsun güç tüketimini hesapla, basit bir telefon şarj cihazı bile yeter sana
1 Amper telefon şarj aleti diye düşünmüştüm ben de. Eski yazıcıdan söktüğüm portu da giriş olarak kullanmayı düşünüyorum. Ondan sonra da bir ucu adaptöre, bir ucu da çoklayıcıya bağlı olacak. PC kısmından gelen kabloya diyot koyacağım. (-) kutbunu da ortak bağlıyoruz. Yapacağım işlem bu kadar galiba.

yazıcı portu derken benim kafam karıştı, senin çoklayıcının kablosu yok mu?

yazıcı portu derken benim kafam karıştı, senin çoklayıcının kablosu yok mu?
Kendi kablosu var. Yani dışarıdan beslenecek gücü onla vereceğim, çoklayıcı normal USB.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri