usa menşeili pioneer avr çalışmıyor

herkese merhaba,

bir süredir bu konuyu araştırdığımdan nette gezerken sitenizi tesadüfen gördüm ve üye olarak bilgi almak istedim, konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın

10 gün önce usa'dan pioneer elite vsx 42 adlı avr cihazı aldım, almadan önce oranın voltaj- frekans aralıklarının bizden farklı olduğunu düşünmüyordum, aksi halde sipariş vermezdim , sorunumu kısaca açıklamak gerekirse;

cihazın 120 volt, 60 hz, 520 watt gereksinimi var, bendeki ac-ac dönüştürücü 110-220volt, 50 hz, 400 watt, bir elektrikçi arakadaş cihazın gereksinimlerinden yola çıkarak 400watt'ın fazlasıyla yeterli olacağını hesapladı, elektrikle bağlantıları sağlayıp cihazı açtığımda cihaz normal olarak çalışıyor görünüyor, yani ışıkları yanıyor, dijital gösterge çalışıyor, cihaz üzerindeki ve kumandadaki tuşlarla işlem yapabiliyorum, buraya kadar sorun yok, problem ses ve görüntü alamam, fm-am anteni takılıyken de dvd player bağlı iken de usb takılıyken de hiç bir şekilde ses ve görüntü alamıyorum, biraz kendi çabalarımla uğraştıktan sonra işi çözemeyeceğimi anlayınca bölgedeki sony yetkili sevrvisine götürdüm, onlar da 1 saat inceledikten sonra işin içinden çıkamadılar ve pioneer servisine yönlendirdiler ( öncesinde ilde pioneer servisi olduğunu bilmiyordum) cihaz 2 gündür serviste inceleniyor, bugün gelen haber: cihazın çalışmasını engelleyen herhangi bir durum olmadığı, sorunun güç kaynağından olabileceğini söylediler

cihazı geri iade etmem mümkün değil, benze konuda tecrübesi olan veya bilgi paylaşımında bulunacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ediyorum

frekans değeri 60hz ve min 550watt'lık bir güç kaynağı sorunumu çözer mi_

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri