UPS'nin girişinden söktüğüm bu parça ne işe yarıyor?

alicimen28

Üye
Bu parçanın bir benzeri de invertör çıkışı- prizlerin arasında mevcut.

Ekli dosyalar

• IMG_20210403_182517.jpg
    IMG_20210403_182517.jpg
    316.2 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210403_183045.jpg
    IMG_20210403_183045.jpg
    268.3 KB · Görüntüleme: 23
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hat parazit filtresi diğer adı, şebekeden gelen parazitli düzensiz gerilimi sınırlandırmak cihaza daha temiz enerji girmesini sağlamak adına kullanılır. 275v o parçanın max dayanım sınırıdır, devredeki diğer elemanlarla alakalı değil.

yükünüzün şebekeden çektiği darbeli akımı fitre ediyor. Şebeke geriliminin bozulmasını, diğer cihazların normal çalışmasına yardımcı oluyor.
Anladım hocam. Jeneratörle beslenen devremde voltaj dalgalanmaları devir sabite yakın bile olsa çok fazla oluyor. Hele yakıt bitimindeki aşırı dalganlanmalar da cabası. Acaba böyle bir emi filtresi benim devremi koruyabilir mi?

a05.gif

emi filtesi hem şebekeden gelen paraziti hem sizin yükünüzün şebekede sebep olduğu paraziti önler/azaltır.
yukarıda görüldüğü gibi.
Forumda bazen kullanıcılar cihazlarının çalışmadığını , açılıp kapandığının sebebini soruyor. Pek çok sorunun sebebi işte bu.

Ekli dosyayı görüntüle 73175
emi filtesi hem şebekeden gelen paraziti hem sizin yükünüzün şebekede sebep olduğu paraziti önler/azaltır.
yukarıda görüldüğü gibi.
Forumda bazen kullanıcılar cihazlarının çalışmadığını , açılıp kapandığının sebebini soruyor. Pek çok sorunun sebebi işte bu.
Anladım hocam bilgi için çok teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri