UPS'den Yaptıgım Ahşap yakma makinem

Paylaşım için teşekkürler.
Benim ups in aküleri bitmiş,konuyla alakalı olmayabilir belki.
Akü tavsiyesi lazım;baktım biraz pahalı geldi 2 tane alınacağı için, fiyat yükseliyor haliyle.
12v 7 amper ups akü tavsiyeleriniz var mı?
Teşekkürler.

bir akü araştırma ihtiyacım olmadı şuan. Bulursan burdan paylaşırsan sevinirim.
Ayrıca UPS fiyatları o kadar düştü ki akü almak yerine genelde yenisini alıyor etrafımdakiler...
Sağlıcakla...

Harika bir çalışma daha, elinize sağlık:)

Başta 50w spot trafosuyla yaptığınızı görünce hemen bir tane de ben yapmalıyım dedim fakat devamında sonucu gördüm :) Ups trafosu var bende de 1 adet ama o kadar çok uç var ki iyi bir incelemek laızm hangi uçları kullanıcağımı bulmak için. e bir adette dimmer lazım tabi. :)

Ayrıca UPS fiyatları o kadar düştü ki akü almak yerine genelde yenisini alıyor etrafımdakiler...
Sağlıcakla...

Ups,Tunçmatik 1000 Lite modeli,vaktinde 190 TL'ye mi ne satın almıştım.İki akü 90-100 TL.daha ucuzlarıda var,marka olanlar daha pahalı.Bunlar internet fiyatları elektrik, malzemesi satan yerlere sormadım:Gitmedim daha doğrusu.
Ne yapsam ki,yenisi de hala 200 kusür civarlarında.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Sağlıcakla...

Yuasa 12V 7A Bakımsız Kuru Akü - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Yukarda vermiş olduğum linkteki modeli satın aldım,7 amper aldım;adamlar orijinalde 7 a.akü kullandıklarına göre, vardır bir bildikleri diyerek 9 amper almadım:)
2 tanesi 85.80 TL.'ye geldi,haftasonu kargo ücreti yokmuş,25 TL.'de çek vardı:O yüzden bu fiyat oldu,uygun mu?

maşallah baya karlı çıkmışsın. Söktüğüm UPS lerde de bu marka vardı. Hatta onuda bir geri dönüşüm projesinde kullandım, yarın paylaşıcam kısmetse onuda...Yarı yolda bırakmaz seni inşallah... Hayırlı olsun

Teşekkür ederim.
O kadar para verip satın aldığım ups ten, Vision marka akü çıkması tuhafıma gitti buda ayrı bir konu işte:) By markada iyi sanırımfakat, Yuasa kadar değil.
Zaten sormak istiyordum, geridönüşüm için bende 4 tane akü var 2 si scooter jel akü, 2 si de ups ten çıkan kuru akü scooter aküleri senelerdir duruyor çöpede atmadım, ups aküleride 20 gün falan oldu çıkaralı.
Bu aküleri ne yapmalıyım, geridönüşüm paylaşımınızı mı beklemeliyim? :)
Sağ olun.

elektrofizikci ustam, Aradan bayağı vakit geçti ama UPS trafosu ile ilgilenme zamanı geldiğini düşünüyorum, uçların tespiti hakkında bilgi verebilirmisin ? , birde sanırım yakma esnasında hiç trafoya tam güç yüklenmemişsiniz, çıkışın kısadevre olması sıkıntı yaratmıyormu hiç ? Kısadevre akımını ölçtünüzmü?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri