UPS TRAFOSU RENKLERININ ANLAMI

mehmetaliu

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bu trafo üzerindeki renklerin anlamı nedir çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1429782940709.jpg
    1429782940709.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 50
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
adam suçlu karışmasın diye farklı renk yapmış. hepsini kırmızı yapsın gör:) onlar voltaj farkı olduğu için öyledir. alacaksın eline voltmetreyi, vereceksin ac yi çıkışları ölçeceksin.

ne bilim:) malı söken sensin:) ben hiç ups trafosu sökmedim. ama bildiğim kadarı ile ups ttrafoları çift kontaktır. önce düşürür sonra elentrük gidince rölçe keker geri yükseltir.
ayrıca trafop trafodur düşme olacağı gibi yükselme de olur o senin neresinden elentrük verdiğine bağlı:)
faceden yaz gerisini bn çıkıyorum pc den.

Bunlar ne olabilir acaba?
Ilk ikisi AC gibi duruyor. Kırmızı ne acaba

Ekli dosyalar

• 1429803681967.jpg
    1429803681967.jpg
    73.4 KB · Görüntüleme: 21
dc hqtlardir tabi de mi. icinde koopru diyot var trafoda:) yaw dedik ya gerilimleri farklidir ya da birisi cikis birisi giris hattidir. ondan farklidir,bu trafolar sadece gerlim dusumez yukseltir de.

Ben canlı olarak birine sordum. Kırmızı mavi imiş yükseltme. Fakat çıkışı nereden alacağım?
Çok teşekkür ederim

canli olarak birine sorma ne ya:)
trafoyu sen bir yerden hazir mi aldin yoksa kendin mi soktun?
kendin soktunse kopru diyota giden bacaklari 12 volt aku besleme icindir. oburleri akuden gelen alternatif akimi yukselten bacaklardir,
ayrica yukselteni falan yok zaten. sen 12 v girisinden alternatif 12 verirsin 220 alirsin 220 den 220 verirsin 12 alirsin, trafonun mantigi:)
bunu trafpya 220 vererekgozlemlersin. buyuk ihtimal 12 cikar tum kablolardan.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri