ups topraklaması

uzayerigi

Üye
sebeke topraklaması sebeke notrü ile sebeke topraklaması arasındakı fark 0,90 volt cıvarında

ups topraklaması ıse ups notru ıle ups topraklaması arasındakı voltaj 0,80 ile 2,5 volt arasında 5- 6 sanıyelık perıyotlarda dalgalanma yapıyor ups nötrü ve sebeke topragı arasında kı deger olculdugunde gene aynı dalgalanma oluyor fakat sebeke nötrü ve ups topragı olculdugunde cok ufak ve cok uzun sure zarfında dalgalanma oluyor ups den beslene bır kac cıhazımız arıza cıkarttı

topraklama test curunda olculen deger 0,35 v 0,80ohm
arızayı topraklamadamı upslerdemı aramak gerekıyor
UPSLER TOPLAM 1600 KVA

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklamadan değil emin ol.Topraklama değerlerinde iyi gözüküyor

bencede verdiğin topraklama değerleri kötü değil

bana gorede normal ups servısı cagırmadım ama onlarında coze bılecegı bır sey degıl dıye dusunuyorum

Yapmış olduğun ölçümler normal sınırlar içersinde gözüküyor.Elektronik cihazlar için yapılacak olan topraklamanın nötür-toprak arasındaki gerilim 3V dan küçük olması istenir. Bunun nedeni elektronik devrelerde kullanılan transistörlerin 2,53V iletime geçtiği tespit edilmiş.