UPS tavsiyesi

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar 1 bilgisayar 400 wat 1 monitör 50 wat 1 kamera kayıt cihazı sadece kamera yok bu cihazlara UPS alacam 20 dk çalışsın yeter hangi marka önerirsiniz tavsiyeleriniz nelerdir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar 1 bilgisayar 400 wat 1 monitör 50 wat 1 kamera kayıt cihazı sadece kamera yok bu cihazlara UPS alacam 20 dk çalışsın yeter hangi marka önerirsiniz tavsiyeleriniz nelerdir
Marka tavsiye etme taraftarı değilim ama 800VA lik herhangi bir ups markası bütçeniz dahilinde işinizi görecektir diye tahmin ediyorum.Süre aldığınız cihazdaki akü özellikleri ve sayısı ile orantılı olarak değişir.

Marka tavsiye etme taraftarı değilim ama 800VA lik herhangi bir ups markası bütçeniz dahilinde işinizi görecektir diye tahmin ediyorum.Süre aldığınız cihazdaki akü özellikleri ve sayısı ile orantılı olarak değişir.
1000 TL bütçe ayiracagim bilgisayar sürekli açık kalmayacak 10 içinde toparlayıp kapatacağım elektrik düzensizliği ve kesintisi mahvetti herşeyi korkumdan alcam Enerjisa 5 yıl kablo gömdü ama hala zırt birt kesinti ve anlık git geller beni korkutmaya başladı

550w civarı bir yükünüz var, UPS'ler yaklaşık olarak çeyrek ile yarım yükte yük arasında yükü 15dk besler, 20dk'ya çıkabilmesi için yüklenme oranı %25'i geçmemeli. En az 1000VA UPS ihtiyacınız var.
Tavsiyem;
Güneş paneli+şarj ünitesi+büyük güçte bir akü ve inverterle çok daha iyi bir sistem kurabilirsiniz.
Elektronik cihazlarlar için tam sinüs çıkış önemli.

Son düzenleme:
550w civarı bir yükünüz var, UPS'ler yaklaşık olarak çeyrek ile yarım yükte yük arasında yükü 15dk besler, 20dk'ya çıkabilmesi için yüklenme oranı %25'i geçmemeli. En az 1000VA UPS ihtiyacınız var.
Tavsiyem;
Güneş paneli+şarj ünitesi+büyük güçte bir akü ve inverterle çok daha iyi bir sistem kurabilirsiniz.
Elektronik cihazlarlar için tam sinüs çıkış önemli.
Ama 3000 TL yi geçer okadar butcem yok

Şu ürünün eski modelini 8 yıldır kullanıyorum.
https://www.se.com/tr/tr/product/BX1400U-GR_APC/apc-back-ups-1400va,-230v,-avr,-schuko-soket/

3 Kez akü değişimi yaptım.
İkinci el almış olduğum için aküleri 1 sene sonra atmış ve çin işi akü almıştım.
Çin işi aküler de 3 yılda bitince iyi kalite akülerden aldım. 4 yıl kadar oldu hala kullanıyorum.
2Adet 17A jel akü ile ilk aldığımda 300W PC yi 4 saat kadar götürüyordu.
Şimdilerde bu süre 2.5 saat kadar olsa da sonuç son derece iyi.

Şu ürünün eski modelini 8 yıldır kullanıyorum.
https://www.se.com/tr/tr/product/BX1400U-GR_APC/apc-back-ups-1400va,-230v,-avr,-schuko-soket/

3 Kez akü değişimi yaptım.
İkinci el almış olduğum için aküleri 1 sene sonra atmış ve çin işi akü almıştım.
Çin işi aküler de 3 yılda bitince iyi kalite akülerden aldım. 4 yıl kadar oldu hala kullanıyorum.
2Adet 17A jel akü ile ilk aldığımda 300W PC yi 4 saat kadar götürüyordu.
Şimdilerde bu süre 2.5 saat kadar olsa da sonuç son derece iyi.

Bu açıklama fiziğe aykırı 2x12x17Ah=408VA kaynak/ 300w yük/ 4 saat besleme ! benim oğlan bile kahkaha attı :D
1 saat dahi imkansız

jel aküler çok pahalı değil mi yaa
yamyam hocam jel akülerin performans ömürleri uzun değil, iki senede bitiyor diyorlar genelde, sizinki güzelmiş hangi marka almıştınız

Geçen gün "pil dünyası"na gittim. Sadece pil ve akü satıyorlar teknik ekibide son derece bilgili ve dürüst. 1000va Ups'in akü kapasitesini yükselteceğimi jel akü istedigimi söyledim. Adam kızdı niye jel dedi? Uzun ömürlü olduğu için ve deep cycle özelliğinden dolayı dedim güldü. Bak hocam dedi ben dürüst tüccarım derdim para kazanmak olsa sana jel aküyü şuan çoktan satmıştım dedi. Jel akü özürlü aracı gibi hareketi yükler için avantaj sağlar ups için hiç bir faydası olmaz dedi. Madem meslektensiniz detaylı araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız dedi.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri