Ups kapanması

4 aküyü ayrı ayrı ölçtüm şarj işleminden sonra, 13.24, 13.30, 13.70, 13.34. Tarihi aynı olan 2 aküyü takıp yükte denedim 3 dakika sonra ups kırmızı ışık yaktı. Tarihi aynı olan diğer çift aküyü denedim, 5 dakika sonra aynı ışığı yaktı. Ups mi sorunlu acaba? Tecrübe edinmiş kişiler var mı benim gibi?
Akü özelliklerini Yazarmısınız?
Kullanmış olduğunuz cihazların watt tüketimlerini yazarmısınız.
ups özelliklerini yazarmısınız?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba. Doğru ölçü zamanı (akülerin tam şarjından sonraki) yani ölçüm öncesi doğru bekleme süresi en az 24 saattir, ancak bir gün sonra bu akülerdeki tüm iç sıkıntılar (tam şarj tutmama, göz içi bazı şarj sıkıntıları, vb.) tam olarak ortaya çıkabilir.

2'şerli grup halinde eski yeni tarihli 4 akünüzü 24 saat sonra tekrar ölçün, volt farkı fazla olanlar kuvvetle muhteml içindeki gzölerde şarj problemi (sulfatlanma) olan ve seri/paralel bağlantıda 24 voltta 5 dakikadan sonra ani gerilim düşümüne neden olanları sorunlu olan akülerdir. bunları grutan ayırıp UPS'ye yeni akü almalı veya sıkıntılı çıkacak olan 2'li eski akü gubunu mutlaka iptal etmelisiniz. Eski akülerde sıkıntılı çıkma olasılığı kuvvetle muhtemelen biraz daha yüksektir. Kolay gelsin.

Akü özelliklerini Yazarmısınız?
Kullanmış olduğunuz cihazların watt tüketimlerini yazarmısınız.
ups özelliklerini yazarmısınız?
1)Yuasa 12V 7ah(4 adet)
2)1 pc 600 watt psu
3)İnform 1000va

20 dakikaya kadar dayanıyordu Pc için. Normalde Tv yi ve modemi bağlardım. 3 dakika gibi gidiyordu ama sadece Pc'yi denedim durum aynı.

20 dakikaya kadar dayanıyordu Pc için. Normalde Tv yi ve modemi bağlardım. 3 dakika gibi gidiyordu ama sadece Pc'yi denedim durum aynı.
2 adet akü yeni mi? yoksa eski mi?
Sorun akülerle ilgili ups de sıkıntı yoktur. Yalnız aküleri tam olarak şarj edebiliyormusunuz orasını bilemiyorum. Bir de akü bağlantı resimleri mevcutsa buraya ekleyebilirmisiniz?

Öncelikle yukarıda tarif ettiğim ve sayın @binbaşı'nın tekrarladığı gibi aküleri tek tek tam şarj edip bir süre 12-24 saat gibi boşta beklettikten sonra voltaj ölçümlerini alın. Bu işlem bir kaç gün zaman alacaktır. Çünkü şarj da akü durumuna bağlı olarak 10-12 saat sürecektir. 12V 7A akü sağlıklı olarak kapasitesinin onda biri akım değeriyle yani 0.70A (700mA) ile tam boşken gün boyunca ancak tam dolu hale gelecektir. Bu da birden fazla şarj cihazı/adaptör yoksa zaman alacaktır.

2 adet akü yeni mi? yoksa eski mi?
Sorun akülerle ilgili ups de sıkıntı yoktur. Yalnız aküleri tam olarak şarj edebiliyormusunuz orasını bilemiyorum. Bir de akü bağlantı resimleri mevcutsa buraya ekleyebilirmisiniz?
Ups için içindeki olan aküler 2015 tarihli ve Voltajları 13.30 civarlarında, dışarıdaki aküler 2019 üretimli
Ups in kendi şarj sistemini ölçtüğümde 26-27 volt veriyor, 2 akü içinde şarj oluyor diğerlerini internetten aldığım basit bir cihazla şarj ediyorum. Cihaz 15 volt veriyor. WhatsApp Image 2020-10-12 at 00.05.30.jpeg

Ups için içindeki olan aküler 2015 tarihli ve Voltajları 13.30 civarlarında, dışarıdaki aküler 2019 üretimli
Ups in kendi şarj sistemini ölçtüğümde 26-27 volt veriyor, 2 akü içinde şarj oluyor diğerlerini internetten aldığım basit bir cihazla şarj ediyorum. Cihaz 15 volt veriyor.Ekli dosyayı görüntüle 67995
Düzeltme yapayım. Yanlış oldu. tek tek aküleri şarj edecekseniz 15 volt yeterli yalnız. Otomatik şarj kesme varmı acaba şarj cihazında. Birde şöyle deneyin. ups nin kendi şarjı ile ilk iki grup şarj olduktan sonra onları söküp diğer ikinci grubu şarj edin. ama dediğim gibi şarj halinde iken mutlaka 14.40 volt olması gerekir. Ayrıca 13.30 görünen aküler hala şarj olmamış durumda.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri