ups hesabi

egypt

Üye
arkadaslar resimde goruldugu uzere
12 makinam var
hepsindede 220v giris 24vac cikis trafolari mcu larimi besliyor

ben bu trafolari iptal edip bir tane ups koyup ciksiinada 1 tane 220/24vac transformer yerlestirip burdan butun makinalarin mcu larini beslemek istiyorum

ups kac kva olacak tranfom ne olacak

hat uzunlugu 40 metre cekilen amparleri cizim uzerinde yazdim

yardimci olursaniz sevinirim

kolay gelsin

sss0q.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
0,4 kva ups ve 500 w lık 220/24 vdc power supply işini görür bence.Mesafe biraz uzak bunun içinde kablo kesitini arttırman gerekebilir.
Ayrıca 24vac demişsin çizimdede trafodan 24vac çıkıp 24vdc yi besliyor biryerlerde hata var..Bu yüzden sadece trafo değil doğrultma devreside yapman gerekecek.Onun için power supply önerdim.

Son düzenleme:
12 adet X 24 volt X 1,2 amp = 345,6 VA güç kullanıyorsunuz.Emniyet yönünden,1 kva lık UPS ve 1 kva lık 220/24 trafo ihtiyaınızı karşılar.

evet cizim ve sorum acil oldugundan 24vdc leri kopyale yapistirdan sonra duzeltmemisim
mcu larim 24vac ile calisiyor hata icin kusra bakmayin lutfen

ancak ups alacagim sirket ucretsiz kesif yapti ve bana sacma gelen bir teklifden soz etti
6kva yeter ancak harici batarya almaniz gerek yada 10kva alirsaniz sorun olmaz harici batarya almaniza gerek yok dedi
sebeke kesildikden sonra bana sadece 5 dk enerji lazim makinalarim saglikli durdukdan sonra ups enerjisi bitsede sorun yok

hesaplamalarda bir hatami yaptilar acaba yoksa satis icin mi ugrasiyor adam
cevaplarsaniz sevinirim

Hesaba bakılırsa biraz abartma var gibi:) 0,5 kva veya fahri hocamızın dediği gibi 1 kva ups sana yetecektir kablo kesitini unutma yeter.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri