UPS deki nötr kesitinin düşüklüğü

_weron_

Üye
Arkadaşlar fabrikamızda UPS e çekilen kablo 35 lik nötr kesiti 16 lık sistemde trifaze yok monafezedir.toprak nötr arasındaki voltaj 4 ila 6 volt arasında değişiyor.

UPS Çıkışından başka bir panoya aynı şekilde 35 lik nötr kesiti 16 lık kablo ile dağıtım yapılıyor bu panodanda bir çok noktaya dağıtım yapılıyor.Diğer konulardanda anlaşıldığı gibi nötr kesitinin arttırılması yazıyor.Şimdi sorum şu olacak

UPS e giren kablo kesitinimi UPS in çıkışından dağıtım panosuna giden kablonun kesitinimi artıracagız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
faz nötr kesiti eşit olmalı ayrıca upse ayrı bir topraklama yapmakta fayda var. slm

Arkadaşlar fabrikamızda UPS e çekilen kablo 35 lik nötr kesiti 16 lık sistemde trifaze yok monafezedir.toprak nötr arasındaki voltaj 4 ila 6 volt arasında değişiyor.

UPS Çıkışından başka bir panoya aynı şekilde 35 lik nötr kesiti 16 lık kablo ile dağıtım yapılıyor bu panodanda bir çok noktaya dağıtım yapılıyor.Diğer konulardanda anlaşıldığı gibi nötr kesitinin arttırılması yazıyor.Şimdi sorum şu olacak

UPS e giren kablo kesitinimi UPS in çıkışından dağıtım panosuna giden kablonun kesitinimi artıracagız

Ups'nin anma gücü(KVA) ne ise, o gücü taşıyacak kesitteki kablo seçilmiş olmalı ve ups girişinden önce de,sonra da,seçilen ayni kesitteki bu kablo kullanılmalıdır.Çekilecek olan faz ve nötr hatlarının arasında herhangi bir kesit farkı da ayrıca bulunmaz.Sizin "nötr kesitini artırmak gerekli" dediğiniz toprak hattı da olabilir.Toprak hatsız ups'yi sakın kullanmayın.Kullanırsanız fazla gelen yük,ups'nin bu toprak hattını kullanıp toprağa deşarj da olmayabilir.Toprak hattı ups için ayrı bir hattan çekilirse daha iyi olacaktır.Kolay gelsin.

nötr kesi monofoze sistemde faz kesiti neyse o olur. Dengeli üç fazlı yani trifaze dediğimiz sistemde nötr üzerinden akım akmayacağı için nötr kesiti ince olur. Tabi ki dengesiz yüklenmeleri katmıyorum.

hangi şehirdesiniz fabrika çevrenizdeki zemin nasıldır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri