UPS Arızaları

casper_can

Üye
slm herkese kolay gelsin arkadaşlar elimde EDP 90/160 kVA bir UPS var . iki gün önce şebekede dalgalanma olmadan jeneratörü devreye soktu ve dahili arıza sinyali veriyor . bu sinyali sıfırlayamıyorum ama UPS aktif bir şekilde çalışıyor . bu konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum . teşekkür ederim .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
birde cihaz mutlaka bir ihbar verir menüden bakıp onuda yazarsanız

evet chloroide

bu cihazlarda menüler var,mains yani redresör beslemesi (Şebeke),reserve yani bypass hattı(cihazı iki farklı kaynaktan beslenmiyorsa buda şebeke ile köprülüdür),battery(akü),birde invertör(DC yi ACye çeviren) ön panelde bunları sembolize eden ledeleri var. hangi led yanıp sönüyorsa orda sorun olabilir.Menüden bakıp uyarının tam açıklamasını yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

untmuşum birde load(yük) menüsü var,aşağı yukarı oklarla menüde gezin hangisinde alarm veriyorsa sağ okla içeri girin

yardımınızdan dolayı çok teşekür ederim arızayı sayenizde giderdim .

birşey değil aküler ile de sıkıntınız olursa yardımcı olmaya çalışırız

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri