Ups ana şalter

Ups ana şalteri zaman zaman atıyordu bende triodu sigortasını kapatıp katlarda kaçak akım atmasını sağladım. Bir müddet sonra 2. Katta kaçak attı sistem odasının sigorta indirdim kak kaldırmayı başardım cihazların toprağa kaçak varmı baktım yok prizin faz toprak kohm değeri 45 civarı kaçak burada mı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ups ana şalteri zaman zaman atıyordu bende triodu sigortasını kapatıp katlarda kaçak akım atmasını sağladım. Bir müddet sonra 2. Katta kaçak attı sistem odasının sigorta indirdim kak kaldırmayı başardım cihazların toprağa kaçak varmı baktım yok prizin faz toprak kohm değeri 45 civarı kaçak burada mı
45 ohm mu, 45 kilo ohm mu?

"prizin faz toprak kohm değeri 45 civarı" cümle teknik açıdan çok havada kalıyor. Prizin topraklama direncinden bahsediyorsanız 45kohm topraklama yok demektir fakat sorunuzdan bağımsız bu söylediğiniz değerleri nasıl ölçtüğünüzü merak ediyorum?

Hayır ustam gerilim değil sigorta kaldırırmama izin vermiyordu bende ölçü aletini kilo ohm kademesine aldım faz ile toprak arasında değer okudum

Multimetre ile yapılan ölçüm ile topraklama hakkında bilgi edinmek imkansız. Fakat kaçak akım rölesinin belli bir süre sonra attığını söylüyorsanız; sistemde aralıklarla devreye girip çıkan bir cihaz var mı veya ısıtıcı benzeri bir şey var mı bu sorular önemli. Eğer böyle cihazlar var ise onların üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ediyorum. Nötr ve Toprak arasında sıfırlama olma ihtimalide var ama belli bir süre sonra attığından bahsediyorsunuz o nedenle bu durumu eledim. Kaçak akım röleleri topraklama direncinden veya topraklama olup olmamasından bağımsız çalışan cihazlar, topraklama olmadığında da çalışırlar fakat temas simülasyonu olmadığı için devreyi açma görevini yerine getirmez.

Teşekkür ederim ısıtıcı takıyorlar mı diye takip edeceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri