UPS akü yerine lityum pil koymak

-taha-

Katılımcı Üye
Merhaba apc marka bir tamsinus UPS var elimde içinde 24v akü var bunun yerine lityum pil bataryası yapmak istiyorum 44 paralel 18650 pil gurubu yaptım fakat kaç seri yapsam daha iyi olur 6 seri yapsam full doluyken 25.5v ediyor tam bitikken de 18v sizce 6s batarya mi yapmam lazım yoksa 7s mi 7s olursa full doluyken 29v full bitikken de 21v ediyor

Merhaba apc marka bir tamsinus UPS var elimde içinde 24v akü var bunun yerine lityum pil bataryası yapmak istiyorum 44 paralel 18650 pil gurubu yaptım fakat kaç seri yapsam daha iyi olur 6 seri yapsam full doluyken 25.5v ediyor tam bitikken de 18v sizce 6s batarya mi yapmam lazım yoksa 7s mi 7s olursa full doluyken 29v full bitikken de 21v ediyor
bak buradA 12 VOLT akü, 24 volt ile çAlışan upS hEpimiz biR hatA yAPıyoRuz (klavyem bozuk) şarj tepe noktalarını hesapla yapmıyoruz. 12 volt akü şarjlı iken yaklaşık 13,8 volt ölçülür.24 volt grub ise 28 volt civarıdır. hesabını ona göre yap.

Evet üstad bunu biliyorum benim mantığım voltajin yüksek olmasında 2volt fark tolere edilir diye düşündüm ama dizinde fikrinizi almak istedim sizce nasıl yapayım 7 s olur ise mevcut bataryayı daha çok kullanicam çünkü voltaj bitiş noktası da yüksek olucak 21v olucak 6s yaparsam 18 olucak bitiş noktası bu sefer de tam kullanamiyacagim bataryayı
Bu arada bataryayı UPS değil dışarıdan güneş paneli ile şarj yapıcam

7s tavsiye ederim. Kuru akuler ups içinde 14.4 volt 2 seri ise 28.8 volt yapar.

7s batarya 29 volt yapar. Bence daha mantıklı.

7s tavsiye ederim. Kuru akuler ups içinde 14.4 volt 2 seri ise 28.8 volt yapar.

7s batarya 29 volt yapar. Bence daha mantıklı.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim bende o şekil düşündüm birde bms devresini kendim yapmak istiyorum 7s 30amper bms devresi nasıl yapabilirim tavsiye devre biz varmı bu arada 7s44p batarya gurubunda kullanicagim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri