Unit-T UT33A multimetre (Arızalımı?)

Buzzerin uyarı verdiğini hatırlayamadım çok oldu. Uyarı vereceğine kapatsa ya. :)Dalgalanmaları durdurmak için bir fikrim var. Cihazın içinde propların pcb ye bağlantı yapıldığı yerlere paralel 1 megaohm paralel direnç lehimleyin. ADC uçlarına paralel kapasiteyi deşarz edebilirse sıfırlama yapabilir.

Buzzerin uyarı verdiğini hatırlayamadım çok oldu. Uyarı vereceğine kapatsa ya. :)Dalgalanmaları durdurmak için bir fikrim var. Cihazın içinde propların pcb ye bağlantı yapıldığı yerlere paralel 1 megaohm paralel direnç lehimleyin. ADC uçlarına paralel kapasiteyi deşarz edebilirse sıfırlama yapabilir.

Bu kaçıncı ölçü aleti oldu unuttum bozup duruyorum, bununa bozmak istemem hiç açmıyım ben [emoji23]
Tuşlarla vs dışardan müdehale ile bir çözüm varsa (aladığım kadarı ile yok) diye dedim [emoji28]

Fluke ölçü aletlerinin bazı modelleri life time garranty. Fakat fiyatı tuzlu.
Eğer ortamda yoğun manyetik alan varsa sıfırlayamama durumu daha çok oluyor. Mesela balkona çıkın birde orada test edin düzelebilir. Olmadı iade edin.

bu arıza değil mv ölçüyor normal.

Ben okadar multimetre gördüm bu kadar değer yükseltmez ister mv ister v direnç değeri 2 yi geçmemesi lazım skala sapmasını saymazsak sallandığında falan anlık yükselir iner bence sayın kesmez in dediği bu yöne çıkıyor bir direnç yanık yada içinde trimpot varsa kalibrasyon bozuk bence

Ben okadar multimetre gördüm bu kadar değer yükseltmez ister mv ister v direnç değeri 2 yi geçmemesi lazım skala sapmasını saymazsak sallandığında falan anlık yükselir iner bence sayın kesmez in dediği bu yöne çıkıyor bir direnç yanık yada içinde trimpot varsa kalibrasyon bozuk bence

Aldığım yerle bir görüşeceğim yazdım ama cevap veren olmadı dükkanlarına gitmem lazım sürekli dalgalanması hiç hoşuma gitmedi dandik stabil olmayan cihaz hissi veriyor bide kafa karıştırıyor sanki ölçüm yapıyormuş gibi yapıyor

Öncelikle herkeze iyi bayramlar voltajını bildiğiniz voltajı ölçün doğru ölçüyormu bildiğiniz direnci ölçün doğru gösteriyormu aldığınız yere gidin açtırın bir tane daha deneyin en azından içiniz rahat olur çok önce başıma geldi amper yerinde voltaj ölçmüşüm sigorta değiştirdikten sonra mesala 9 voltluk gerilimi 15 20 arası sapma oluyordu boşta dalgalanma oldu yenisini aldım

Merhabalar,
Ekrandaki değer dalgalanmasına yok mu bir çözüm 😕

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri