Unit-T UT33A multimetre (Arızalımı?)

musty.skr

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir süre önce Unit-T UT33A multimetre edinmiştim aldığımdan beri açtığımda rakamlar sabit durmuyor bu cihazın ölçüm yapmadığımda 0 da beklemesi gerekmiyormu?
image.jpg

mV seviyesinde değer göstermesi normal. En sağlıklı tespit kalibrasyon. Kaliteli ve hassas ölçüm yapabilen bir ölçü aleti ve elindeki ile bütün değerlerde ölçüm yap sonra töleranslarıda dikkate alarak karşılaştır. Kendince yorum yapacaksın zaten.

Cihazınız arızalı değil. Otomatik kademe seçme modunda olduğundan en düşük mV kademesi seçili durumda. Problar anten gibi çalıştığından üzerinde mV seviyesinde değişken gerilimler oluşuyor. Gördüğünüz bu. Sarı renkli select butonuna basarsanız otomatik moddan çıkar. Bu butona bir kaç kez basarak; mesela 10v ya da 100v gibi bir kademe seçerseniz bu rakamların artık sabit durduğunu göreceksiniz.

mV seviyesinde değer göstermesi normal. En sağlıklı tespit kalibrasyon. Kaliteli ve hassas ölçüm yapabilen bir ölçü aleti ve elindeki ile bütün değerlerde ölçüm yap sonra töleranslarıda dikkate alarak karşılaştır. Kendince yorum yapacaksın zaten.

Merhaba,
Mv nin üstündeki V ye getirsemde dalgalanma mevcut normal diyorsunuz yani.. daha önceki arızalanan böyle dalgalanmıyordu ondan şaşırdım
IMG_9613.JPG

Cihazınız arızalı değil. Otomatik kademe seçme modunda olduğundan en düşük mV kademesi seçili durumda. Problar anten gibi çalıştığından üzerinde mV seviyesinde değişken gerilimler oluşuyor. Gördüğünüz bu. Sarı renkli select butonuna basarsanız otomatik moddan çıkar. Bu butona bir kaç kez basarak; mesela 10v ya da 100v gibi bir kademe seçerseniz bu rakamların artık sabit durduğunu göreceksiniz.
Merhaba,
MV nin bir üstü olan kademeye alsamda dalgalanıyor, select tuşuna basstığımda hiçbir değişim olmuyor :/ basılı tutmayı, 3 kere basmayı daha farklı sayılarda denedim hiç bir değişiklik yok :(

Bu multimetreden bende vardı. otomatik kapanması olmadığı için açık unutulduğunda pili bitiriyordu. Ucuz fakat iyi bir marka olmasına rağmen iyi bir model değil.

Bu multimetreden bende vardı. otomatik kapanması olmadığı için açık unutulduğunda pili bitiriyordu. Ucuz fakat iyi bir marka olmasına rağmen iyi bir model değil.
Merhaba,

Bende unutuyorum bazen ama unuttuğumda buzzer ötüp uyarı veriyor açık unuttun beni diye, bende ok tamam anladık diyip off konumuna çekiyorum :) Sizinki uyarı vermiyormuydu, bide sormak istediğim bu dalgalanmarı durdurmanın bir yolu varmı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri