Ulusal programlamada ODTÜ birinci

Katılım
7 Şub 2010
Mesajlar
120
Puanları
1
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen ve 19 üniversiteden katılımı ile gerçekleştirilen Uluslararası Programlama yarışmasında, ODTÜ birinci oldu.

ODTÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilgisayar Mühendisliği bölümü tarafından TÜBİTAK'ın desteğiyle 13-18 Eylülde düzenlenen Ulusal Programlama Eğitimi (UPEM), Ulusal Yarışma ile sona erdi.

Türkiye'de ilk kez yapılan programlama yarışmasına, aralarında ODTÜ, Koç, Bilkent, Boğaziçi ve İTÜ'nün de bulunduğu 19 üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden 40 takım katıldı.

Üçer kişilik öğrenci gruplarının mücadele edeceği yarışmada, her grup tek bir bilgisayar başında 5 saatlik süre içinde kendilerine verilen programlama sorularından en fazla sayıda doğru kodlamayı yapmaya çalıştı. Yarışma, programlama bilgisinin yanı sıra algoritma bilgisi ve yeni algoritma geliştirebilme yeteneğine dayanıyor.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde yapılan UPEM eğitimi sonrasında düzenlenen yarışmada, ODTÜ takımı birinci, Boğaziçi Üniversitesi takımı ikinci ve Bilkent Üniversitesi takımı da üçüncü oldu.

Yarışmanın ardından sertifika töreni düzenlendi.
 
Çok araştırmama rağmen diğer üniversiteleri ve derecelerini bulamadım. Bilen var mı?
 

Forum istatistikleri

Konular
126,679
Mesajlar
904,569
Kullanıcılar
447,475
Son üye
gul789

Yeni konular

Geri
Üst