ultrasonik sensör nedir optik sensörlerle aynı işimi yapar ?

bicik433

Üye
selam öncelikle ultrasonik sensörler aslında optik sensörlermidir bu konu hakkında döküman olan ekleyebilirmi şimdiden teşekkürler.

değildir ses dalgasıyla çalışır www.robbot.org site haritasına gir robot derslerinde bilgi var.

not:
(robot dersleri sutununda sensörleri tıkla en altta ultrasonik sensörle ilgili bilgi var)

robot dersi istemiyorum ultrasonik sensör nedir ve kaç çeşit ultrasonik sensör vardır bu konuda bilgi almak istiyorum arkadaşım yardım edersen sevinirim

Tek bildiğim ultrasonik sensörler sesi kullanarak cisimleri algılarlar ve çıkışlarını kontrol ederler optik sensörler ise ışın yolu ile çıkışlarını kontrol ederler.

arkadaşlar merhaba. 4 v la çalışan hareket sensörü devresi arıyorum.yardımlarınıza ihtiyacım var .teşekkürler

merhaba arkadaşlar!
ultrasonik sensör yardımı ile çalışan radar sistemi üzerine çalışıyorum.
döküman sıkıntısı yaşıyorum.kaynağı olan arkadaşlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum.
teşekkür ederim...

ultrasonik sensörler, mesafe ölçüm devresi gibi ses sinyalini gönderip yine ultrasonik sensörle geri gelen sinyali alan ve geri gelme süresine göre ölçüm yapan devrelerde kullanılabilir.

Robotlarda mesafe dedektörü ve havuz içindeki suyun derinliğini, boy-kilo ölçen tartım aletlerinde de çok kullanılır

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri