Ultrasonic Hava Nemlendirici Hakkında ?

clayst

Üye
Arkadaşlar bu evlerde kullanılan ultrasonic hava nemlendirici cihazlarının çalışma prensibini açıklayabilir misiniz? Soğuk buhar nasıl üretiliyor ve bu cihazlara niye ultrasonic deniyor? Şimdiden teşekkürler...

w w w . h e p a o n l i n e . c o m

bu siteden her türlü soruna yanıt bulabilirsin

Arkadaşım ben satın almak istemiyorum. Özelliklerinide sormuyorum. Ben çalışma prensibini ve soğuk buharın nasıl üretildiğini, niye ultrasonic diye adlandırıldıklarını öğrenmek istiyorum. :confused:

Yüksek frekansda titreşen bir mebrana(transduser) çarpan su , çok küçük zerreciklere dönüşür...

Soğuk olduğu için solunum seviyelerinde kalır.Sıcak olsa idi yukarı -tavana çıkar ve yoğuşurdu,yani pek işe yaramazdı...

:confused: teşekkürler ama ben daha ayrıntılı ve tekniksel bilgiler istemiştim. :confused:

Daha ne olsun ?
Ultrasound üretmek için bir devre tasarlayacaksın.Geniş bant bir amfi/sinus gen. yeterli.
Ürettiğin sinyali en verimli biçimde ses dalgalarına çevirecek bir transduser edineceksin.Gugul emmin yardımcı olur.

Bu cümlelerden bir sonuça varamıyorsan hazır bir alet alıp söküp dağıtacaksın (60-300TL civarı)

Hala aklında soru işaretleri varsa bu işler sana göre değil demektir,kendini yetiştirebilmek için daha temel konularda daha fazla gayret göstereceksin.

Allah (CC) kolaylık versin.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri