ultrasonıc mesafe ölçer programı yazabılecek varmı?

sinanyk

Üye
ultrasonıc mesafe ölçer programı yazabılecek varmı?lutfen yardım...

programı yazmaktan kastınız microişlemci ye yuklenecek programmı yoksa bunu goruntulemek icin pc ye yuklecek programmı bu acmanız lazım bence :)

bn devreyı yaptım ama bana programı lazım...yanı bna acık program lazım ıcnde degısıkllık yapabılcegım sekılde.yardımcı olursanız sevınırım...

böyle bir program yazmak icin oncelikle devreyi gormem yada yazacak arkadasın gormesi gerekmekte verileri ne sekilde alınacagını rs232 mi yoksa paralelden mi veri gonderdiginizi gonderdiginiz verinin ne oldugunu belirtmeniz gerekmekte aksi taktirde kimse bunu yazamaz sizden baska birde yazılacaksa bile bunu ucretsiz kimsenin yazıcagını sanmam en azından ben kendi adıma yazmam ama piyasadan hazır kodlar bulup kendiniz derleyerek yazabilirsiniz yok onunla ugrasamam bana yazıp verin dersenizde minik de olsa buna bir ucret odemeniz gerekecektir ...

ne kadar bır ucret oderım mesele.ogrencıyımde.cvp beklıorum

cok buyuk miktarlarda bişi olacagını sanmıyorum ama devrenin aynısını burada benimde kurup deneme ve testler yapmam lazım yazılım icin miktar olarakda 150-200 TL arasında bişi olur herhalde normalde dısardan bir firma bole bir yazılıma binlerce lira ister yanlıs anlamayın burada amac yardım edebilmek ama yardım edelim derken de kendi işimizden olmamak :)

sinan bende öğrenciyim sana bir tüyo: araştır google altavista altalavista ;)

arkadaslar yanlıs anladınız sanırım arkadas devreyi yapmıs bitirmis bu devreden alınan degerleri pc de onun istedigi formatta gosterecek bir programa ihtiyaci varmıs eger elinizde acık kaynak kodlu bir yazılım varsa arkadasımızla paylaşırsanız memnun olacaktır yada ben böyle anladım acaba benmi yanlış yorumluyorum kac gundur :)

arkadasım 150 cok ya bn devreyı zaten programıyla bırlıkte 40 tl ye aldım ama program korumalı oldugu ıcın ıcınde degısıklık yapamıyorum.bn olctugum degerı ares232 ıle pc de gostercem bunu yapabılmem ııcnde sadece programın ıcınde entegrenın hangı bacagına baglı oldugunu bılmem gerek o bacacı degıstrmem gerek anlatabıldımmı acaba?bu cuma son yapamadım kaldım demek dersten lutfen yardım edın..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri