ufo rezistansını görmeden nasıl calıstırırım?

ilkercan

Üye
merhaba arkadaşlar.

elimde kumandalı ufo marka ısıtıcı var ve ben direk calısmasını istediğim için termostattan rezistans uçlarına zaman saati bağladım belirli zamanlarda ihtiyacımdan dolayı direk sebeke bağladım.Ufonun boşa çıkan kumandalı termostatını evdeki kombilerde oda termostatı olarak kullanıcam.ofunun içinde şasesine bağlı ufonun ıc sıcaklığını ölçen 3 bacaklı transistöre benzeyen arkasında ısı macunu sürülü bir devre elemanı mevcut(kodu okunmuyor)kısaca pt100 gibi ısıyı algılıyor.ben bu ısı algılayıcıyı evdekı peteğe bağlayıp,kumandadan kontrol ederek kombinin jumperlı olan termostat kontağına girerek odanın ısısını buradan kontrol edecegım.
SORUM ŞU:ufonun dıjıtal termostatından rezistansını cıkarttıgımda ve kumandadan start verdıgımde ekranda ''Lr'' yazıyor yanı bir yük bağlı olmadığından bunu yapıyor bende bır ampul bağladım ve kumandadan start verdıgımde 1 saniyeliğine ampul yanıyor ve ''Lr'' kodu ekrana düşüyor.Ufonun kendı rezistansını ölçüm 20 Ohm
rezistans uçlarına 20 Ohmluk taş direnç bağlayarak bu sorun aşılırmı desem bu sefer 10 ampere yakın dırenc cekecek yada altarnatif bir fikri olan varmı?ben bu rezistansı dırencını okuyan elektronık devre elemanını nasıl bulup kandırabılırım.
şimdiden teşekkürler ,Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri